AKUAMARİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?
BİTKİSEL TEDAVİLER

AKUAMARİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

AKUAMARİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

AKUAMARİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?
AKUAMARİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

Akuamarin Taşının Faydaları Nelerdir?

Akuamarin Taşı Nedir? ve Özellikleri Nelerdir?

Gerçek Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Akuamarin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Akuamarin Taşı Nerelerde Bulunur?

Konu başlıklarını siz değerli okuyucularımız için araştırdık..

Doğal taşlar , vermiş oldukları enerjiler sayesinde insan vücudunda rahatlama , huzur, mutluluk gibi güzel etkiler bırakırlar. Doğal taşların kullanımı çok eskilere dayanmakla birlikte özellikle Antik Mısır’da bazı ruhsal ve fiziksel hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Her doğal taşın farklı bir enerjiye sahip olduğuna inanılırdı. Bu inanç günümüze kadar devam etmiş olmalı ki bu saye de doğal taşlar, bilimsel araştırmalara dahi konu olmuştur. Etkileri her ne kadar bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da doğal taşların, insanlara rahatlatıcı bir enerji verdiği gözlemlenmiştir. Bu hususta önemli olan doğal taşın gerçek olmasıdır. Piyasa da çokça sahtesi bulunan doğal taşların sahtesini gerçeğinden ayırmak oldukça zorken yazımızda yer alan Gerçek Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır? Konu başlıklı yazımız da sizler için aydınlatıcı bilgilerimiz yer almaktadır. Bu yazımız da faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi doğal taşların içinde yer alan Akuamarin taşından bahsedeceğiz.

Akuamarin Taşı Nedir? ve Özellikleri Nelerdir?

Akuamarin taşı, beril taşının silikat halinde açık mavi ve yeşilimsi kristaller halinde olan taş grubuna verilen ismidir. En çok rahatlamaya etkisi olduğundan diğer bir ismi rahatlama taşıdır. Göz alıcı mavi rengiyle deniz suyu anlamına gelen Akuamarin, daha çok aksesuar sektöründe tercih edilirken bunun yanı sıra hastalıkların tedavisinde de sıklıkla tercih edilen bir taştır.Görüntü açısından akik ve ametist taşına benzeyen Akuamarin taşı, halk arasında sakin taş, kahin taşı, cesaret taşı ve gök zümrüt isimleriyle de bilinir.Özellikleri;

İçerisinde berilyum, silisyum, potasyum,lityum ve demir barındırır. İçermiş olduğu demirin oksijen ile teması sonucu mavi rengini almıştır.

Saydam ya da az miktarda yarı saydam camsı parlaklıkta kristal şeklinde çıkarılır.

Sertlik derecesi 7.5’tir. Özgül ağırlığı 2.68-2.73 arası değişmektedir.

Oxides kimyasal grubuna aittir.

Akuamarin Taşı Nerelerde Bulunur?

Akuamarin taşı dünya üzerinde en çok Rusya’da çıkarılmaktadır. Daha sonra Hindistan, Nijerya, Brezilya ve Pakistan ülkelerinden çıkarılarak dünyaya satışı yapılmaktadır. Ülkemiz de ise Manisa ilimizde çıkarımı yapılmaktadır.

Gerçek Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Piyasa da oldukça sahtesi bulunan akuamarin taşını gerçeğinden ayırmak oldukça güç olsa da vereceğimiz bilgiler doğrultusunda sahtesiyle gerçeğini ayırma konusunda bilginiz olacaktır. Piyasada ki bir çok sahte ürün akuamarin taşı rengine boyanabilir fakat içeriğine boya sürülemeyeceği için alacağınız ürünün küçük bir kısmını kırarsanız akuamarin taşının sahte mi gerçek mi olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü gerçek akuamarin taşının hem dışı hem de içi aynı renktir. Tabi ürünü kırmadan da sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Akuamarin taşını bir çakmak yardımıyla ısıtırsanız sahte olan ürünün boyasının aktığını göreceksiniz. Bu bilgiler doğrultusunda akuamarin taşının sahtesini gerçeğinden kolayca ayırabilirsiniz. Ametist taşı gibi ısıya çok fazla dayanıklı olmayan akuamarin taşı,fazla miktarda ısıltığında kendi doğal yapısına zarar gelebilir. Bu sebeple ısıtma olayını abartmaktan kaçının.

Akuamarin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Akuamarin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?
Akuamarin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Akuamarin taşının temizliği oldukça önemli olup temizlenmeyen akuamarin taşı eskisine oranla daha az enerji verecektir. Uzun süre temizlenmeden kullanılan akuamarin taşı, ortamdaki kötü enerjiyi içine hapsedeceğinden temizlenmemesi durumunda eski enerjisini ortama veremeyecektir. Bu yüzden akuamarin taşını belirli aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Bu temizleme yöntemlerinden biri 5 dakika akan suyun altında taşı bekletmektir. Bilindiği üzere akan su kötü enerjiyi almaktadır. Bu saye de suyun altında bulunan akuamarin taşından kötü enerji temizlenecektir. İkinci bir yöntem de akuamarin taşının 1-1.5 saat sirkeli suyun içinde bekletilmesidir. Ayrıca akuamarin taşını bir gün toprak altında bekletirseniz bu yöntemle de akuamarin taşınızı temizlemiş olursunuz. Şimide de akuamarin taşının faydalarına yakından bakalım. Akuamarin Taşının Faydaları Nelerdir?

Akuamarin Taşının Faydaları Nelerdir?

En önemli faydası sakinleştirici etkiye sahip olmasıdır.

Kişinin kendine güven duymasını sağlayarak cesaretini arttırır.

Strese ve depresyona iyi gelir.

Kişilere mutluluk ve huzur verir.

Hafızayı güçlendirir.

Mantıklı kararlar vermenize yardımcı olur.

Üst solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelir.

Sindirim sisteminizi rahatlatır. Vücuttaki ödemin atılmasında yardımcı olur.

Meditasyon sırasında kullanılabilir.

Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin bırakılmasında yardımcı olur.

Diş ve çene sağlığına iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan AMETİST TAŞININ FAYDALARI NELERDİR? başlıklı makalemizde Ametist Taşı Nedir? ve Özellikleri Nelerdir?, Ametist Taşı Nerelerde Bulunur? ve Ametist Taşı Nerelerde Kullanılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir