Kayseri Şehir Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi

Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 05.07.2023


Genel Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Genel cerrahi, vücudun çeşitli bölgelerindeki hastalıkların teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış bir cerrahi dalıdır. Genel cerrahi, karın boşluğu, gastrointestinal sistem, endokrin sistem, meme, cilt, yumuşak doku ve bazen göğüs ve genitoüriner sistemdeki hastalıkların cerrahi yöntemlerle tedavisini içerir. İşte genel cerrahi ile ilgili bazı önemli hastalıklar:

  1. Apandisit: Apandisit, apandiks adı verilen kör bağırsağın iltihaplanmasıdır. Semptomları arasında karın ağrısı, iştah kaybı, bulantı, kusma ve ateş bulunur. Tedavi genellikle apandiksin çıkarılmasını içerir ve acil cerrahi müdahale gerektirebilir.
  2. Safra kesesi hastalıkları: Safra kesesi, karaciğer tarafından üretilen safra depolayan bir organdır. Safra kesesi hastalıkları arasında safra taşları, safra kesesi iltihabı (kolesistit) ve safra kesesi polipleri bulunur. Tedavi genellikle safra kesesinin çıkarılması olan kolesistektomi ameliyatını içerir.
  3. İnguinal herni: İnguinal herni, karın içi organların kas veya bağ dokusunun zayıflığından kaynaklanarak kasık bölgesindeki kas ve dokuların dışarı doğru sarkmasıdır. Belirtileri arasında kasıkta şişlik, ağrı ve rahatsızlık hissi bulunur. Tedavi genellikle herni onarımı ameliyatıdır.
  4. Kolorektal kanser: Kolon veya rektumda (kalın bağırsak) oluşan kanser türüdür. Semptomları arasında bağırsak alışkanlıklarında değişiklik, kanlı dışkılama, karın ağrısı ve kilo kaybı bulunur. Tedavi genellikle kanserin yayılma derecesine bağlı olarak cerrahi çıkarılma, kemoterapi ve radyoterapiyi içerir.
  5. Tiroid hastalıkları: Tiroid bezindeki nodüller, tiroid kanseri ve tiroid bezi fonksiyonlarında anormallikler gibi tiroid hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tiroid bezinin bölümlerinin veya tamamen çıkarılması (tiroidektomi) gerekebilir.
  6. Meme hastalıkları: Meme kanseri, meme fibroadenomları, kistler ve diğer meme hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tedavi seçenekleri arasında meme koruyucu cerrahi (lümpektomi), mastektomi (meme çıkarılması), lenf nodu çıkarılması ve rekonstrüktif cerrahi bulunur.

Bu sadece birkaç örnek olup, genel cerrahi birçok farklı hastalığı kapsar. Genel cerrahlar, tanı koymak, cerrahi müdahaleler yapmak ve hastaları takip etmek gibi görevleri yerine getirirler. Her hastalık durumu farklı olabileceğinden, doğru teşhis ve tedavi için bir genel cerraha başvurmanız önemlidir.


Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Hakkında

Kliniğimizde genel cerrahi uzmanlık eğitimi 2010 yılından itibaren verilmekte olup 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Kayseri Şehir Hastanesinde eğitim devam etmektedir. Servisimiz Genel Hastane 3. ve 5. katlarda, toplam 90 yatak ile hizmet vermektedir. Birimimize bağlı, 14 yataklı 3. Basamak yoğun bakım ünitemiz Genel Hastane 1. katta, polikliniklerimiz ise Psikiyatri Hastanesi zemin katta bulunmaktadır.

Klinik eğitim kadrosunda, eğitim ve idari sorumlu öğretim üyesi olan 2 profesör doktor ve 1 doçent doktor, 1 gastrointestinal sistem cerrahi uzmanı ve 17 genel cerrahi uzmanı çalışmaktadır. Kliniğimizde, özefagus, mide ve duodenum cerrahisi, ince bağırsaklar, kolon, rektum ve anal bölgenin benign ve malign hastalıklarının cerrahi tedavisi, meme ve endokrin cerrahisi, obezite cerrahisi ve karaciğer safra yolları ve pankreas cerrahisi yapılmaktadır. İleri laparoskopik ameliyatlar kliniğimizde deneyimli hekimlerimizce başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ek olarak kliniğimize bağlı endoskopi ünitemizde üst gastrointestinal sistem endoskopisi, kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi işlemleri yapılmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Genel Cerrahi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Ass. Dr. Eda ÖZCAN
Ass. Dr. Emine Çağla ÇALIŞKAN
Ass. Dr. Emre Alim UYSAL
Ass. Dr. Emre GEDİK
Ass. Dr. Enes Fatih ÇELİK
Ass. Dr. Fatimetül Zehra ÖZEL ZENGİN
Ass. Dr. Gökçe YILDIZHAN KARAVELİ
Ass. Dr. Hasan YALÇIN
Ass. Dr. İzel İlayda UZEL
Ass. Dr. Kamile ESER
Ass. Dr. Mahmut AYVAZOĞLU
Ass. Dr. Mehmet DİŞYAPAR
Ass. Dr. Mehmet Yasin TÜRKMEN
Ass. Dr. Muhammed Alperen ORAKCI
Ass. Dr. Muhammet AYDIN
Ass. Dr. Murat NAM
Ass. Dr. Talha DURNA
Ass. Dr. Tuğberk TOK
Ass. Dr. Yaşar KALIP
Ass. Dr. Yunus Emre KOÇYİĞİT
Ass. Dr. Zafer GÖREN

ALO 182 hattını arayarak Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Genel Cerrahi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:77 Kocasinan / KAYSERİ 38080


☎️ İletişim:

0352 315 77 00 – 01 – 02


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Kayseri Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Kayseri Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları, Kayseri Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Kayseri Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir