Ankara Bilkent Şehir Hastanesi
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi,  Uncategorized

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Güncellenme Tarihi: 20.08.2023


Kadın Hastalıkları ve Doğum Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Kadın hastalıkları ve doğum (obstetrik ve jinekoloji), kadın üreme sistemi sağlığıyla ilgilenen tıbbi dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış doktorlar, kadınların üreme organlarının sağlığını korumak, tanı koymak ve tedavi etmek, hamilelikleri yönetmek ve doğumları gerçekleştirmek gibi konularla ilgilenirler.

Jinekoloji, kadınların üreme organlarının hastalıklarını teşhis etmek ve tedavi etmekle ilgilenen bir dal olarak tanımlanır. Jinekologlar, adet düzensizlikleri, enfeksiyonlar, miyomlar, yumurtalık kistleri, pelvik ağrı gibi bir dizi jinekolojik sorunla ilgilenirler. Ayrıca jinekologlar, jinekolojik kanserlerin erken teşhis ve tedavisinde önemli bir rol oynarlar.

Obstetrik, hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgilenen bir tıbbi dal olarak tanımlanır. Obstetristler, gebe kadınların prenatal (gebelik öncesi) bakımını sağlar, gebelik sürecini takip eder, doğumları yönetir ve doğum sonrası bakımı sağlar. Obstetrikçiler, komplikasyonların erken teşhis edilmesi ve müdahale edilmesi gibi önemli bir rol oynarlar ve annenin ve bebeğin sağlığını korumayı amaçlarlar.

Kadın hastalıkları ve doğum alanında yaygın olarak yapılan bazı işlemler ve müdahaleler şunlardır:

  1. Jinekolojik muayene: Jinekologlar, kadınların üreme organlarını (rahim, yumurtalıklar, vajina) incelemek için jinekolojik muayene yaparlar. Bu muayene sırasında, smear testi gibi tarama testleri de yapılabilir.
  2. Ultrasonografi: Ultrasonografi, rahim ve yumurtalıkların görüntülenmesi için kullanılan bir görüntüleme yöntemidir. Gebelik takibi, yumurtalık kistlerinin değerlendirilmesi ve diğer jinekolojik sorunların teşhisi için sıkça kullanılır.
  3. Gebelik takibi: Gebelik sürecinde, anne ve bebeğin sağlığını izlemek için düzenli kontroller yapılır. Bu kontrollerde, ultrasonografi, kan testleri ve fiziksel muayene gibi yöntemler kullanılır.
  4. Doğum yönetimi: Obstetristler, normal doğum, sezaryen doğum veya vakum veya forceps gibi yardımcı doğum tekniklerini kullanarak doğumları yönetirler. Amacı, anne ve bebeğin güvenli bir şekilde doğumu sağlamaktır.
  5. Jinekolojik cerrahi: Jinekolojik sorunların tedavisi için cerrahi müdahale gerekebilir. Rahim fibroidleri, rahim içi polipler, yumurtalık kistleri gibi durumlar cerrahi ile tedavi edilebilir.

Bu bilgiler, genel bir bakış sağlamak için tasarlanmıştır ve kadın hastalıkları ve doğum alanında uzman olan bir doktorun vereceği tıbbi tavsiyelerin yerini tutmaz. Eğer kadın sağlığıyla ilgili bir sorununuz varsa, bir jinekolog veya obstetriste başvurmanız önemlidir.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği Hakkında

Kronik Pelvik Ağrı ve Endometriyozis Polikliniği

Endometriyozis; üreme çağındaki her 10 kadından birinde görülen, ağrı nedeni ile işgücü kaybına neden olabilen, kısırlığa da yol açabilen, ilaç tedavisi ve/veya cerrahi tedavi gerektirebilen kronik bir hastalıktır. Adet sırasında şiddetli alt karın ağrısı, cinsel ilişkinin ağrılı olması, adet döneminde idrar veya dışkı yaparken ağrı olması, adet döneminde idrarda veya dışkıda kan görülmesi gibi belirtiler endometriozis hastalığının tipik belirtileridir. Altı aydan uzun süren alt karın bölgesi ağrısı varlığında endometriyozis hastalığı açısından kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmanız önerilir.

Kronik pelvik ağrı; 6 aydan uzun süren, devamlı veya aralıklı olarak pelvik ağrıya neden olan, iş gücü kaybı ve psikolojik belirtilere sebep olarak kadınlarda hayat kalitesini azaltan ağrıdır. Üreme çağındaki kadınların %15’inde görülür. Kronik pelvik ağrı sendromu; jinekolojik, gastrointestinal, üriner, kas-iskelet sistemi ve nörolojik sebepleri olabilen multidisipliner yaklaşım gerektiren bir sendromdur.

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi B1 katındaki “Kronik Pelvik Ağrı ve Endometriyozis Polikliniği’mizde” siz değerli hastalarımıza multidisipliner yaklaşımla hizmet vermekteyiz. Endometriyozis hastalığınızın varlığında yaşınıza, çocuk sahibi olma isteğinize, ağrınızın özelliğine göre gerekli olan muayene, tetkikler ve ileri düzey görüntüleme işlemleriniz polikliniğimizde yapılmakta, gereken tıbbi tedaviniz ilaç tedavisi veya laparoskopik/ açık cerrahi tedavi şeklinde hastanemizde yapılmaktadır. Kronik pelvik ağrınızın varlığında ise ağrınızın sebebinin araştırılması ve sebebe yönelik hedeflenmiş tedavinizin verilmesi amacıyla yapılacak “multidisipliner” muayene ve değerlendirmeleriniz hastanemizde yapılmaktadır.

Unutmayın; kronik pelvik ağrı ve endometriozis kadınların hayat kalitesini bozan kronik hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavi seçenekleri mevcuttur ve uygun tedavi ile hayat kalitenizi artırabilirsiniz. Bu hastalıklara bağlı ağrılarınızın varlığında siz değerli hastalarımızı “Kronik Pelvik Ağrı ve Endometriyozis Polikliniği’mize” bekliyoruz.

Suda Doğum

Kadın Doğum Hastanemiz bünyesinde hizmet veren Doğum Salonumuzda düşük riskli anne adayları için, mahremiyeti önemsediğimiz yaklaşımımızla hazırlanan tek kişilik süit odalarımızda, doğum ağrısının algısını azaltıcı yöntemlerden biri olan Suda Doğum Uygulaması başlamıştır.

Gebe Okulu

Bölüm Hakkında Genel Bilgi:

Gebe okulu, Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde 8 Ekim 2019 tarihinde Kadın Doğum uzmanı, Ebe / Hemşire, Anestezi uzmanı Yenidoğan uzmanı, Fizyoterapist, Psikolog, Diyetisyen, sosyal hizmet uzmanı kadrosu ile hizmete başlamıştır.

Gebe okulumuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi giriş katında multidisipliner bir ekip ile 2 (iki) eğitim salonunda eğitim hizmeti verilmektedir.

Gebe okulumuzda Gebelik öncesi, gebelik ve doğum sürecinin, sağlıklı, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamayı amaç edindiğimiz birimimizde gebe ve ailelerine bilgi desteği sunuyoruz.

Eğitimlerimizde hem sözel hemde görsel eğitim araçları kullanılmakta olup uygulamalı eğitimlerimiz ile anne adaylarına yardımcı olmaktayız. Ayrıca pandemi sebebiyle gebe okulumuzda anne adaylarımıza yönelik eğitimler mayıs 2020 tarihinden itibaren zoom programı aracılığıyla uzaktan eğitim programı ve hibrit eğitim şeklinde devam ettirilerek sürekliliği sağlanarak yapılmaya devam etmektedir. Bu uygulama sayesinde gebelerimiz hastanemize gelmeden uzaktan eğitimle uzman eğitimlerimizden gebelik ve doğum ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilmektedirler.

AMACIMIZ;

Güncel tıp teknolojisi ve bilgileriyle anne adaylarını bilinçlendirmek Anne – Bebek sağlığını korumak sağlıklı nesillerin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

EĞİTİMLERİMİZ;

Üreme organları ve gelişimi,
Gebelikte ve lohusalıkta beslenme,
Gebelikte sık görülen problemler,
Fizyolojik değişiklikler,
Nonformokolojik yöntemler,
Doğumda nefes teknikleri,
Anestezi yöntemleri,
Doğum yöntem ve teknikleri,
Lohusa ve bebek bakımı,
Yenidoğan Bakım / Problemleri,
Ev- Çanta – Hastane hazırlığı,
Anne sütü – Önemi – Emzirme,
Aile planlaması,

Eğitimlerimiz hafta içi hergün sabah 10:00 ve 12:00 saatlerinde olup 4(dört) haftalık bir program olarak devam etmektedir. Ayrıca eşli (anne-baba-refakatçi) hafta sonu grup eğitimimiz mevcuttur.

Gebe takip polikliniğimizde gün boyu bilgilendirme ve danışmanlık hizmetimiz devam etmektedir. Ayrıca NST ünitemiz içerisinde Bireysel eğitim olarak video görsel eğitim sunulmaktadır.

4(dört) haftalık eğitim sonrasında anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmekte, bileklik hediye edilmekte, hastane turu düzenlenerek tanıtım yapılmaktadır. Pandemi sebebiyle online sertifikalar sunulmakta olup hizmet devam etmektedir.

Danışmanlık ve eğitim hizmetimiz bütün bir gebelik ve lohusalık sürecinde devam etmektedir.

Doğum bir bilgelik yolculuğu ilkesi doğrultusunda, muhteşem bir 4 (dört) hafta eğitim programıyla anne adayının annelik yolculuğuna güvenle çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz. Gebe okulumuza, dileyen her anne adayı gebelik haftası gözetilmeksizin kayıt yaptırabilmektedir. Gebe okulu bünyesinde ” Gebe okulu kayıt bankosunda 1 (bir) sekreter eşliğinde hizmet vermektedir. Gebe okulunda verilen hizmetlerimiz ücretsizdir.

IVF (Tüp Bebek )

Bölüm Hakkında Genel Bilgi : Ankara Şehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, Bilkent yerleşkesi içinde MHC-L0’ da hizmet vermektedir. Merkezimiz bebek sahibi olmak isteyen hastalarımızın konforlu ve kaliteli bir şekilde hizmet almaları için hasta dostu olarak tasarlanmıştır. Sağlık turizmi kapsamında yabancı hastalara da hizmet vermekteyiz. Alanında pek çok konuda öncülük eden tüp bebek merkezimiz, ülkemizin farklı yerlerinde ve tüp bebek merkezlerinde görev yapan çok sayıda kadın doğum uzmanına ve embriyoloji uzmanına Tüp Bebek Uygulama Eğitiminin verildiği Sağlık Bakanlığı ÜYTE Eğitim Merkezi olma özelliğine de sahiptir. Merkezimiz deneyimli ekibi ile hastalarına umut ve mutluluk kaynağı olmaya devam etmektedir.

Tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar : Merkezimizde doğal yöntemler veya aşılama yöntemiyle çocuk sahibi olamayan çiftlerde tüp bebek tedavisi başarıyla uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisi; açıklanamayan infertilite, yumurtalık rezervinin azaldığı durumlar, kadınlarda tüplerdeki tıkanıklıklar, endometriozis, polikistik over sendromu gibi yumurtlama bozukluğu durumları, erkeklerde ise sperm sayısının azlığı ve kalitesinin düşüklüğü nedeniyle çocuk sahibi olamama nedenlerine bağlı olarak uygulanmaktadır.

Ayrıca merkezimizde; kanser hastalarına yönelik kemoterapi veya radyoterapi öncesinde yumurta ve/veya embriyo dondurma gibi onkofertilite işlemleri, erkek hastalarımızda sperm dondurma işlemleri uygulanmaktadır. Yine merkezimizde; tıbbi nedenlerle tüp bebek tedavisi gereken durumlarda, kök hücre vericisi kardeş elde etmeye yönelik durumlarda ve preimplantasyon genetik tanı (PGT) gerektiren durumlarda çocuk sahibi olabilme imkanı sunulmaktadır.

Klinik hangi hastalıklara bakar? : Kliniğimiz ülkemizin her bölgesinden infertil çiftin başvurduğu bir referans merkezidir. Başvuran çiftlere infertilite tedavisi ve danışmanlığı verilmektedir. Hem tüp bebek hem de diğer öncü infertilite tedavilerinde (ovulasyon indüksiyonu, aşılama, endoskopik cerrahi vb) merkezimiz sadece ülkemiz değil dünya standartlarında başarı oranlarına sahiptir. Bu sayede ülkemizin hemen her bölgesinden gelen çiftlerimiz kanıta dayalı ve güncel bilgiler ışığında tedavi edilmektedir. Yumurtalık rezerv azlığı, endometriozis, endometrioma (çikolata kisti), polikistik over sendromu gibi yumurtlama bozuklukları, erkeklerde sperm veya hareket azlığı, kök hücre vericisi kardeş elde etmeye yönelik durumlar ve preimplantasyon genetik tanı (PGT) gerektiren durumlarla ilişkili tüp bebek uygulamaları merkezimizde yapılmaktadır.

Özellikli İşlemler : Merkezimizde çeşitli hastalıklar ya da kanser nedeni ile yumurtalık rezervini olumsuz etkileyecek tedavi (kemoterapi, radyoterapi, cerrahi) alacak hastalara yumurta hücresi (oosit, sperm) ve/veya embriyo dondurma işlemleri yapılmaktadır.

Ayrıca merkezimizde hayattaki hastalıklı çocuğunun tedavisine yönelik kök hücre vericisi kardeş (HLA uyumlu kardeş) elde etmek isteyen çiftlere (sağlık kurulu raporu ile durumunun tespit edilmesi şartı ile) preimplantasyon genetik tanı (PGT) ve tüp bebek tedavisi de uygulanmaktadır. Bunun dışında, embriyo biyopsisi ile genetik tanının gerektiği bazı tıbbi hastalık durumlarında da embriyo biyopsisi, genetik inceleme ve tüp bebek uygulamaları da merkezimizde yapılmaktadır.

Bölüme Bağlı Üniteler : Genetik, Embriyoloji Laboratuvarı, Üroloji, Konsültan klinikler, gebe takibi için Antenatal ve Perinatoloji Klinikleri

Jinekoloji (Kadın Hastalıkları ) 1

Bölüm Hakkında Genel Bilgiler:

Jinekoloji A Kliniği, konusunda eğitimli ve tecrübeli uzman ve yardımcı sağlık personeli kadrosu ile Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde siz halkımıza hizmet vermektedir. Tıbbi kadromuz, 1 profesör, 5 doçent, 1 uzman öğretim üyesi ve 5 uzman doktordan oluşmaktadır.

Kliniğimize ait polikliniklerimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi giriş katında, yataklı servisimiz 9. Kat A kanadında, ameliyathanelerimiz ise Ana Kütle 1. Katta (Ameliyathane Katı) yer almaktadır. Polikliniğimizde 3 adet (1,2 ve 3 Nolu odalar) muayene odası, 1 adet Ürojinekolojik Muayene ve Ürodinami odası, 1 adet Ofis Histereskopi odası ve 1 adet Küçük müdahale (lokal biyopsi) odası bulunmaktadır. Servisimizdeki hasta odaları 11 adet tek ve 5 adet iki kişilik, refakatli hasta odaları şeklinde dizayn edilmiştir. Tıbbi ve yardımcı sağlık personeli ile servisimizde 24 saat hasta takibi yapılmakta ve üstün kalitede hizmet verilmektedir. Ameliyathanelerimiz 24 saat hizmet verebilecek şekilde dünya standartlarında dizayn edilmiştir.


Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar

Kliniğimizde kadın iç ve dış genital organlarına ait her türlü hastalık doğru, bilimsel, modern ve konforlu yöntemlerle tedavi edilmektedir. Kliniğimiz, ulusal ve uluslararası hastalarımız için refere merkez olarak çalışmaktadır.

Kliniğimizde tanı ve tedavisi yapılan belli başlı hastalıklar dış genital organlara ve vajinaya ait enfeksiyonlar, akıntılar, anormal kanamalar, kistler, siğiller, yapısal şekil bozuklukları; rahim ağzına ait akıntılar, yaralar, kanamalar, kistler; rahim-tüp ve yumurtalıklara ait kitleler (myom, yumurtalık kisti, dış gebelik gibi), kanama düzensizlikleri, ağrı, enfeksiyonlar ve idrar kesesi-rahim-barsak sarkması ve idrar kaçırma problemleridir.


Özellikli İşlemler

Kliniğimizde alışagelmiş jinekolojik tanı (2 boyutlu ultrasonografi ve smear alınması gibi) ve tedavi yöntemleri yanında daha özellikli her merkezde bulunmayan (HPV taraması, 3 ve 4 boyutlu ultrasonografi, ofis histereskopi gibi) yöntemler de uygulanabilmektedir. Muayene sırasında tespit edilen şüpheli lezyonlardan poliklinik şartlarında gerekli biyopsiler alınabilmektedir. İdrar kaçırma şikayeti olan hastaların değerlendirmesinde önemli bir yöntem olan Ürodinamik inceleme, konusunda eğitimli kişiler tarafından yapılmaktadır. Diğer taraftan kliniğimizde uygulanan özellikli ameliyatlar şunlardır:

A) Açık (laparotomik) Ameliyatlar: Histerektomi (rahim alınması), Myomektomi (myom alınması), Salpingooferektomi (tüplerin ve yumurtalıkların alınması)
B) Ürojinekolojik Ameliyatlar: İdrar kaçırma ameliyatları: TOT, TVT, Burch, Paravajinal Onarımlar; Organ sarkması ameliyatları: Uterin desensus (rahim sarkması) ameliyatı, Vajinal yolla histerektomi (rahim alınması), Sistosel (idrar kesesi sarkması) ameliyatı, Rektosel, enterosel (barsak sarkması) ameliyatları
C) Kapalı (Laparoskopik) Ameliyatlar: Laparoskopik histerektomi (kapalı rahim alınması) ameliyatları, Laparoskopik myomektomi (kapalı myom alınması) ameliyatları, Laparoskopik salpenks ve over (tüp ve yumurtalık) operasyonları, Laparoskopik salpenjektomi (kapalı tüp alınması) ameliyatları, Laparoskopik ooferektomi (kapalı yumurtalık alınması) ameliyatları, Laparoskopik over kist eksizyonu (kapalı yumurtalık kisti alınması) ameliyatları, Laparoskopik sterilizasyon (kapalı tüplerin bağlanması) ameliyatları
D) Histeroskopik ameliyatlar (rahimin içerisine özel ışıklı kameralar eşliğinde girilerek yapılan ameliyatlar: Histeroskopik polip alınması, Histeroskopik myom alınması, Histeroskopik sineşi (yapışıklıkların) açılması
E) Labioplasti ameliyatları, vagina şekillendirici ameliyatlar, Bartholin bezi ile ilgili ameliyatlar (Bartholin kistinin alınması, Bartholin absesi boşaltılması
Tüm hastalarımız, gerek konservatif gerekse de medikal ve cerrahi tedaviler konusunda bilgilendirilmekte ve en uygun tedavi uzman kadromuz tarafından düzenlenmektedir.


Bölüme Bağlı Üniteler:

Poliklinikler, Ofis histeroskopi ünitesi, Ürodinami ünitesi ve laboratuvarı, Küçük müdahale bölümü, Yataklı servis ve Ameliyathane

Jinekoloji (Kadın Hastalıkları) 2

Jinekoloji B Kliniği, Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bünyesinde 2 Eylül 2019 tarihinde 1 profesör, 5 doçent, 1 uzman öğretim üyesi/eğitim görevlisi, 4 uzman doktor, 12 asistan doktor ve 9 ebe/hemşire kadrosu ile hizmete başlamıştır. Kliniğimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi giriş katındaki 3 adet poliklinik odası ve ürodinami polikliniği ve laboratuvarı, ofis histeroskopi ünitesi, 9.kat B kanadındaki 24 yataklı servisi ve merkez ameliyathane katında (ana kütle 1.kat) bulunan 2 ameliyat odasında ile hem sağlık hizmeti hem de uzmanlık eğitimi vermektedir.


Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar

Kliniğimizde her türlü kadın hastalıklarına (jinekolojik hastalıklar) yönelik ileri düzey tetkik ve tedaviler gerçekleştirilmektedir. Ankara Şehir Hastanesi’nin multidisipliner yapısından kaynaklanan avantajı ile kliniğimiz dahili ve cerrahi yönden riskli olgular için bir referans kliniği olma özelliğindedir. Kliniğimizde diğer tıp dalları (anestezi ve reanimasyon, genel cerrahi, üroloji, dahili bilimler ve bunların yan dalları gibi) ile koordine şekilde çalışılmaktadır.

Polikliniğimize başvuran veya refere (sevk) edilen hastalarımızın muayeneleri ve tetkikleri tamamlandıktan sonra ameliyat endikasyonu olması muhtemel hastalar kliniğimiz bünyesinde toplanan tıbbi konseyde her yönüyle tartışılmakta, en uygun tedavi seçeneği ve ameliyat tipi kararlaştırılarak hasta ve yakınları ile paylaşılmaktadır. Kliniğimizde tedavisi yapılan hastalıklar arasında mentrüasyon komplikasyonları (ağrılı adet görme, premenstrüel sendrom gibi), anormal uterin kanamalar (menopoz öncesi ve sonrası dönemde), dış genital organlara ve vajinaya ait hastalıklar (bartolin kisti, siğiller, vajinal enfeksiyonlar), rahim ağzına ait hastalıklar (kistler, enfeksiyonlar, yaralar), yumurtalık ve tüplere ait hastalıklar (kistler, dış gebelikler), rahim, idrar torbası ve vajinanın sarkması, idrar kaçırma ve enfeksiyonlar sayılabilir.


Özellikli İşlemler

Genel jinekolojik (kadın hastalıkları) muayene (3 ve 4 boyutlu ultrasonografi) ve taramanın (smear ve HPV taramaları) yanında her türlü jinekolojik (kadın hastalıkları) şikayet ve semptomların tanısal ve tedavi işlemleri ile birlikte özellik arz eden hasatlıklarda da ileri düzey cerrahi ve medikal tedaviler de sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu özellikli hastalıkların tanı ve ileri düzey tedavileri arasında vulvar, servikal ve endometrial biyopsiler, idrar kaçırmanın ayırıcı tanısında önemli bir test olan ürodinamik testler, uterin (rahim) içi patolojilerin hızlı ayırıcı tanısında en gelişmiş yöntem olan ve poliklinik şartlarında yapılan ofis histeroskopi (rahim içinin poliklinik şartlarında görüntülenmesi), tanısı konulmuş jinekolojik hastalıkların ameliyathane şartlarında tedavileri amacıyla tanısal ve operatif histeroskopi, laparotomik (açık) ve laparoskopik (kapalı) cerrahiler, histerektomi, myomektomi, salpenjektomi, ooferektomi, tüp ligasyonu, pelvik organ sarkması ve ürojinekolojik hastalıklara yönelik operasyonlar (idrar kaçırma, rahim sarkması, idrar torbası sarkması), endometrioma (çikolata kisti) ve derin endometriozis hastalığı cerrahisi, tüm over (yumurtalık) kistleri, anormal yerleşimli ya da büyüklükteki myomlar, tubo-ovarian (tup ve yumurtalıkların) abselerin her türlü cerrahi (vajinal yoldan, operatif laparoskopik (kapalı), abdominal (açık) yöntem ile) ve medikal tedavisi deneyimli hekimler tarafından yüksek başarı oranı ile yapılmaktadır. Aynı şekilde uterus (rahim) içi polip, myom gibi kadın sağlığını ve hayat kalitesini bozan hastalıkların da tedavisi operatif histeroskopik (kapalı) yöntemle gerçekleştirilmektedir.


Bölüme Bağlı Üniteler:

Poliklinikler, Yataklı servis, Ameliyathane, Ofis histeroskopi ünitesi, Ürodinami ünitesi ve laboratuvarı, Küçük müdahale bölümü


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Kadın Hastalıkları ve Doğum poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde No: 9 Bilkent/Çankaya/ANKARA


☎️ İletişim:

0 312 552 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir