AMETRİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?
BİTKİSEL TEDAVİLER

AMETRİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

AMETRİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

AMETRİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?
AMETRİN TAŞININ FAYDALARI NELERDİR?

Ametrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Ametrin Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ametrin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Ametrin Taşı Nerelerde Bulunur?

Konu başlıklarını siz değerli okuyucularımız için araştırdık..

Doğal taşlar , vermiş oldukları enerjiler sayesinde insan vücudunda rahatlama , huzur, mutluluk gibi güzel etkiler bırakırlar. Doğal taşların kullanımı çok eskilere dayanmakla birlikte özellikle Antik Mısır’da bazı ruhsal ve fiziksel hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Her doğal taşın farklı bir enerjiye sahip olduğuna inanılırdı. Bu inanç günümüze kadar devam etmiş olmalı ki bu saye de doğal taşlar, bilimsel araştırmalara dahi konu olmuştur. Etkileri her ne kadar bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da doğal taşların, insanlara rahatlatıcı bir enerji verdiği gözlemlenmiştir. Bu hususta önemli olan doğal taşın gerçek olmasıdır. Piyasa da çokça sahtesi bulunan doğal taşların sahtesini gerçeğinden ayırmak oldukça zordur.Bu sebeple etkisini göstermesini istediğiniz doğal taşı alırken oldukça dikkatli olmalısınız.Bu yazımız da faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi doğal taşların içinde yer alan ametrin taşından bahsedeceğiz.

Ametrin Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ametrin taşı, sitrin ve ametist karışımı olan kuvars grubuna ait bir taştır. Rengini ametistin muhteşem moru ile sitrin taşının altın sarısı renginden alır. Göz kamaştırıcı rengiyle daha çok takı ve mücevher sektöründe tercih edilirken, hastalıkların tedavisinde kullanılmasıyla da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Doğu Bolivya’daki Ayoreo kızılderilileri kabilesi tarafından 500 yılı aşkın süre boyunca kullanılmıştır. Astral yolculukları kolaylaştırdığı, kişinin 6. hissini kuvvetlendirip 3.göz alın çakrasını açtığı bilinen en önemli özelliğidir. Ayrıca olumsuz enerjiyi yok ederek kişiyi koruduğuna inanılan bu taş, kilo vermek isteyenler içinde oldukça etkili bir taştır. Sertlik derecesi 7 olan ametrin taşının özgül ağırlığı 2.65’tir. İçermiş olduğu kimyasallar sio2 ve silikottur. Mor, sarı veya eflatun renklerinde olabilen bu taş ısıya karşı dayanıklı olup bölünmesi söz konusu değildir. Ayrıca terazi ve balık burcunun taşıdır.

Ametrin Taşı Nerelerde Bulunur?

Dünya üzerinde Amerika, Uruguay, Brezilya, Hindistan ve Bolivya ülkelerinde bulunur.

Ametrin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Ametrin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?
Ametrin Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Ametrin taşının temizliği oldukça önemli olup temizlenmeyen ametrin taşı eskisine oranla daha az enerji verecektir. Uzun süre temizlenmeden kullanılan ametrin taşı, ortamdaki kötü enerjiyi içine hapsedeceğinden temizlenmemesi durumunda eski enerjisini ortama veremeyecektir. Bu yüzden ametrin taşını belirli aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Bu temizleme yöntemlerinden biri 5 dakika akan suyun altında taşı bekletmektir. Bilindiği üzere akan su kötü enerjiyi almaktadır. Bu saye de suyun altında bulunan ametrin taşından kötü enerji temizlenecektir. İkinci bir yöntem de ametrin taşının 1 gün boyunca güneş altında bekletilmesidir. Yine bu yöntemle ametrin taşınız temizlenecek ve eski enerjisine kavuşacaktır.

Ametrin Taşının Faydaları Nelerdir?

Toksinleri vücuttan atarak kanın temizlenmesinde yardımcı olur.

Vücude oksijen girişini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir.

DNA/RNA’yı dengeler.

Kas yapısını güçlendirir.

Deprasyon, kaygı ve stres gibi ruhsal sıkıntılara iyi gelir.

Kronik yorgunluğa iyi gelir.

Kişide bulunan olumsuz enerjiyi kovarak kişinin mutlu olmasını sağlar.

Kişiyi koruduğuna inanılır.

Metobolizmayı uyararak kişinin kilo vermesine yardımcı olur.

Kişiyi iyimserliğe teşvik eder.

Beyni uyararak kişinin zeka gelişimini ve konsantrasyonunu arttırır.

Yaratıcı çözümleme sağlar.

Üşengeçliğe iyi gelir.

Düşünce gücünüzü harekete geçirir.

Bir önceki yazımız olan AMAZONİT TAŞININ FAYDALARI NELERDİR? başlıklı makalemizde Amazonit Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?, Amazonit Taşı Nerelerde Bulunur? ve Amazonit Taşının Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir