Ankara Bilkent Şehir Hastanesi
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi,  Ankara Şehir Hastanesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 01.08.2023


Nöroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Nöroloji, sinir sistemi ve nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Nörolojik hastalıklar, beyin, omurilik, sinirler ve kaslar dahil olmak üzere sinir sistemi üzerindeki bozuklukları ifade eder.

Nörolojik hastalıkların bazı örnekleri şunlardır:

  1. Alzheimer hastalığı: Bu, beyin hücreleri arasındaki iletişim bozukluğuna neden olan ilerleyici bir hastalıktır. İleri safhalarda hafıza kaybı ve zihinsel işlev kaybı ile karakterizedir.
  2. Parkinson hastalığı: Bu, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybına bağlı olarak hareketlerde yavaşlama, titreme ve kas sertliği gibi belirtilerle kendini gösteren bir hastalıktır.
  3. Multipl skleroz: Bu, omurilik ve beyin sinir hücrelerini çevreleyen miyelin kılıfının hasar görmesi sonucu sinirlerin iletişiminde bozukluklara neden olan bir hastalıktır.
  4. Epilepsi: Bu, beyinde anormal elektriksel aktivite nedeniyle nöbetlerle karakterize bir durumdur.
  5. Migren: Bu, tekrarlayan baş ağrısı nöbetleriyle kendini gösteren bir hastalıktır.

Nörolojik hastalıkların teşhisi, nörolojik muayene, görüntüleme testleri (MRI, CT), elektrofizyolojik testler (EEG, EMG) ve laboratuvar testleri gibi yöntemler kullanılarak yapılır. Tedavi, hastalığın türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir ve ilaç tedavisi, cerrahi müdahale veya fizyoterapi gibi çeşitli yaklaşımlar kullanılabilir.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Hakkında

Nöroloji Bölümünün İlgilendiği Hastalıklar

Nöroloji, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik, sinirler ve kasların hastalıklarının teşhis ve cerrahi dışındaki tedavileriyle ilgilenir.

• Baş ağrısı
• Baş dönmesi
• Demans ( bunama)
• Epilepsi ( sara)
• Hareket hastalıkları
• İnme ( beyin damar hastalıkları)
• Kas hastalıkları
• Multiple skleroz( MS)
• Parkinson hastalığı
• Polinöropati
• Tuzak nöropatiler ( sinir sıkışmaları)
• Yürüme bozuklukları


Nöroloji Kliniği MH3 Nöroloji-Ortopedi Hastanesi’nde hizmet vermektedir. 66 yataklı Nöroloji Servisi 7.katta, 48 yataklı Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi 2.katta, Nöroloji poliklinikleri ve elektrofizyoloji laboratuvarları zemin katta bulunmaktadır.

Poliklinik:

Zemin kattaki Genel Nöroloji polikliniklerinde randevulu hasta ve ayaktan gelen hastalara hizmet verilmektedir. Genel Nöroloji polikliniğinin yanı sıra alanında yetişmiş Eğitim Görevlileri ve Uzman doktorlar tarafından spesifik nörolojik hastalıklara poliklinik hizmeti randevulu olarak verilmektedir.


İnme Polikliniği: Prof. Dr. Hesna Bektaş, Doç.Dr. Berna Arlı, Doç. Dr. Oğuzhan Kurşun, Uzm. Dr. Hasan Bayındır, Dr. Öğretim Üyesi Ümit Görgülü

Epilepsi Polikliniği: Doç. Dr. Ayşe Pınar Titiz Mutlu, Doç. Dr. Abidin Erdal, Doç. Dr. Şadiye Gümüşyayla, Doç. Dr. M. İlker Yön, Doç. Dr. Güray Koç

Multipl Skleroz (MS) Polikliniği: Doç.Dr.Gürdal Orhan, Doç.Dr.Gönül Vural, Doç.Dr.Semra Mungan Öztürk, Prof.Dr.Tahir Kurtuluş Yoldaş,Doç.Dr.Berna Arlı, Doç.Dr.M.İlker Yön,Doç.Dr.Ersin Kasım Ulusoy

Hareket Hastalıkları Polikliniği: Prof. Dr. Yeşim Sücüllü Karadağ, Uzm. Dr. Nursen Ünal, Uzm. Dr. Ebru Bilge Dirik

Huntington Hastalığı Polikliniği: Prof. Dr. Yeşim Sücüllü Karadağ

Demans Polikliniği: Uzm. Dr. Görkem Tutal Gürsoy, Doç. Dr. Hatice Yüksel

Nöromusküler Hastalık Polikliniği : Uzm. Dr. Özlem Ergin Beton, Doç. Dr. Şule Bilen,

Botulinum Toksin Enjeksiyonu: Doç. Dr. Şule Bilen, Prof. Dr. Yeşim Sücüllü Karadağ, Uzm. Dr. Ebru Bilge Dirik

Başağrısı Polikliniği: Doç. Dr. Ersin Kasım Ulusoy, Uzm. Dr. Merve Önerli Yener, Uzm. Dr. İnci Mülkem Şimşek, Uzm. Dr. Hasan Bayındır

Baş Dönmesi Polikliniği: Uzm. Dr. Özlem Öztürk Tan, Uzm. Dr. Savili Eryılmaz

Dışarıdan randevu almak isteyen hastalarımız için dahili tel no: 300210- 300562-300595


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Nöroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde No: 9 Bilkent/Çankaya/ANKARA


☎️ İletişim:

0 312 552 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Ankara Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Ankara Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al ve Ankara Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir