Ankara Bilkent Şehir Hastanesi
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

Güncellenme Tarihi: 04.08.2023


Dahiliye(İç Hastalıkları) Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Dahiliye, tıbbın bir dalıdır ve iç hastalıkları olarak da bilinir. Dahiliye uzmanları, yetişkinlerde ortaya çıkan genel sağlık sorunları, hastalıklar ve bozukluklarla ilgilenir. Dahiliye uzmanlarına “iç hastalıkları uzmanı” veya “dahiliyeci” denir.

Dahiliye uzmanları genellikle genel tıp eğitimi aldıktan sonra iç hastalıkları konusunda uzmanlaşır. Bu uzmanlık, birçok sistemik hastalıkla ilgili geniş bir bilgi ve deneyim gerektirir. Dahiliye uzmanları, kardiyoloji (kalp hastalıkları), gastroenteroloji (sindirim sistemi hastalıkları), nefroloji (böbrek hastalıkları), pulmonoloji (solunum sistemi hastalıkları), hematoloji (kan hastalıkları), endokrinoloji (hormonal bozukluklar), romatoloji (romatizmal hastalıklar), enfeksiyon hastalıkları gibi çeşitli alt uzmanlık alanlarında çalışabilirler.

Dahiliye uzmanları, hastaların sağlık durumlarını değerlendirmek, teşhis koymak ve tedavi etmek için fizik muayene, laboratuvar testleri, görüntüleme yöntemleri ve diğer tanısal araçları kullanır. Ayrıca, kronik hastalıkların yönetimi, genel sağlık kontrolü, aşılar ve sağlık danışmanlığı gibi konularda da hizmet verirler.

Dahiliye uzmanları, birinci basamak sağlık hizmetlerinde de sıkça yer alır ve hasta yönlendirmeleri ile birçok farklı uzmana yönlendirme yapabilirler. Aynı zamanda hastalığın ilerlemesi ve komplikasyon riskini azaltmak için erken teşhis ve önleme stratejileri geliştirmede önemli bir rol oynarlar.

Dahiliye, tıp biliminde geniş bir alandır ve iç hastalıklarıyla ilgili pek çok farklı durumu kapsar. Bu nedenle, dahiliye uzmanlarının çok yönlü bir bilgiye sahip olmaları ve tıbbın diğer uzmanlık alanlarıyla işbirliği yapabilmeleri önemlidir.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği Hakkında

Ankara Şehir Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü, Genel Dahiliye Servisi, Acil Dahiliye Yoğun Bakım Üniteleri, Dahiliye Yoğun Bakım Üniteleri, Palyatif Bakım Merkezi ve Ayaktan Hasta Poliklinikleri, ile geniş bir alanda eğitim ve hizmet misyonunu sürdürmektedir. İç Hastalıkları Kliniği, modern fiziki ortamlar ve kapsamlı tıbbi imkanlar ile birlikte; tıptaki yenilikleri her türlü kaynaktan izleyerek, yurt içi ve yurt dışı bilimsel toplantılara katılarak ve son bilimsel kaynakları ve teknolojileri yakından takip ederek kullanan Uzman kadrosuyla, hastaları bir bütün içerisinde değerlendirip teşhis ve tedavilerini başarılı bir şekilde uygular. Dahili problemleri olan, nadir karşılaşılan, kompleks ve multidisipliner yaklaşım gereken hastaların tanı ve tedavileri, titizlikle, bilimsel ve bütünsel bir yaklaşımla, gereğinde farklı disiplinlerle konseyler ve konsültasyonlar yapılarak uygulanır. Kliniklerde gün içerisinde Dahiliye Uzmanları tarafından sık yapılan vizitlerle hastalar tekrar değerlendirilip, tedavi ve bakımları tecrübeli hemşireler tarafından yapılmaktadır. İç Hastalıkları Kliniği hizmet misyonunun yanında, Yandal Klinikleri ile beraber geniş ve tecrübeli akademisyen kadrosuyla, yaklaşık 250 araştırma görevlisini:

➢Hastanın bütün organik ve psikolojik problemleri ile ilgilenecek kadar geniş kapsamlı bir eğitime sahip,

➢Tanıya yaklaşımda eksiksiz, güvenli, mantıklı ve bilimsel,

➢Hastalığın önlemesinde ve tedavi edilmesinde ilaçları değerlendirme ve diğer tıbbi tedavileri seçme yeteneğine sahip,

➢Hastalara yalnız vücut sistemleri olarak değil, bütünsel bir yaklaşım sergileyen,

➢Klinik karar verme ve küçülen sağlık hizmeti kaynaklarının maliyet-etkin kullanımında dikkatli birer birey olarak yetiştirir.

Kliniğimizde bulunan Klinik Araştırmalar laboratuvarında gerek çok merkezli ulusal ve uluslararası gerekse lokal çok sayıda klinik araştırma yürütülmektedir. Tüm araştırma görevlilerinin klinik araştırmalara etkin bir şekilde katılımda bulunması sağlanır.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Dahiliye(İç Hastalıkları) poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde No: 9 Bilkent/Çankaya/ANKARA


☎️ İletişim:

0 312 552 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir