Ankara Bilkent Şehir Hastanesi
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 21.08.2023


Çocuk Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk cerrahisi, doğumdan 18 yaşına kadar olan çocuklarda cerrahi müdahalelerin yapıldığı tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış cerrahlar, çocuklarda doğuştan gelen anormalliklerin düzeltilmesi, yaralanmaların tedavisi, tümörlerin çıkarılması gibi cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. İşte çocuk cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Çocuk cerrahisi, genel olarak iki ana uzmanlık alanına ayrılır. Bunlar pediatrik cerrahi ve neonatal cerrahidir. Pediatrik cerrahi, çocuklarda her türlü cerrahi prosedürü kapsarken, neonatal cerrahi özellikle yeni doğan bebeklerdeki cerrahi müdahaleleri içerir.
  2. Doğumsal Anomaliler: Çocuk cerrahisi, doğum sırasında veya doğum öncesi dönemde ortaya çıkan doğumsal anomalilerin tedavisinde önemli bir rol oynar. Bunlar arasında yenidoğan barsak tıkanıklıkları, omurga defektleri, kalp anomalileri, sindirim sistemi anormallikleri ve ürogenital bozukluklar bulunur.
  3. Yaralanmalar ve Acil Durumlar: Çocuk cerrahisi, çocuklarda meydana gelen yaralanmaların tedavisinde de görev alır. Kaza sonucu oluşan kırıklar, yanıklar, travmatik yaralanmalar ve karın içi travmalar gibi acil cerrahi müdahaleler gerektiren durumlar çocuk cerrahlarının alanına girer.
  4. Tümörlerin Tedavisi: Çocuklarda görülen tümörlerin cerrahi tedavisi de çocuk cerrahisinin bir parçasıdır. Çocuklarda kanser, beyin tümörleri, böbrek tümörleri, karaciğer tümörleri gibi çeşitli bölgelerde ortaya çıkabilir ve cerrahi müdahale genellikle tümörün çıkarılması veya azaltılması amacıyla yapılır.
  5. Laparoskopik Cerrahi: Çocuk cerrahisi alanında laparoskopik cerrahi de yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Bu yöntem, kamera ve ince aletlerin kullanıldığı minimal invaziv bir cerrahi yöntemdir. Laparoskopik cerrahi, çocukların daha hızlı iyileşmesine ve daha az komplikasyona sahip olmasına yardımcı olabilir.

Çocuk cerrahisi, çocukların özel ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim almış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Bu cerrahlar, çocukların fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarına duyarlıdır ve çocukların sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde tutmak için özel teknikler kullanırlar. Eğer çocuğunuzda cerrahi bir müdahale gerektiği düşünülüyorsa, çocuk cerrahisi uzmanıyla görüşmek önemlidir.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Merkezimiz, tüm Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerin yanı sıra Balkanlar, Afrika, Uzak Doğu ve Orta Doğu’dan gelen birçok hastaya tedavi imkanı sağlar iken bu ülkelerden gelen doktor ve hemşire ekiplerine de eğitimi üstlenmiştir. Çocuk Cerrahisi Eğitim Kliniği olmanın ve Çocuk Ürolojisi” yan dal eğitimi vermenin yanı sıra “Çocuk Travma”, “Çocuk Yanık”, “Çocuk Cerrahisi Yoğun Bakım”, “Yenidoğan Cerrahisi” ve “Çocuk Onkolojik Cerrahi” gibi alanlarda özelleşmiş ekiplerimiz ile hastalar güvenle tedavi edilmektedir. Ayrıca ileri düzey laparaskopik, torakoskopik ve endoskopik girişimlerin yapılabildiği kliniğimizde; üç profesör, beş doçent, bir yardımcı doçent, altı uzman, üç çocuk ürolojisi yan dal asistanı ve on yedi çocuk cerrahisi asistanının oluşturduğu 35 kişilik dev kadromuz ile hizmet ve eğitim vermekteyiz. Bunun yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası bilimsel platformda mevcut deneyimimizi paylaşmaya devam ediyoruz. 2019 yılında Bilkent yerleşkesinde 600 yataklı modern Ankara Şehir Çocuk Hastanesi’ne taşındıktan sonra merkezimiz 125 Çocuk Cerrahisi yatağı ile dünyanın en büyük çocuk cerrahisi kliniklerinden biri haline gelmiştir. Böylelikle ülkemizin lider özellikli Çocuk Cerrahisi Kliniklerinden biri olma özelliğimizi devam ettirerek dünyada da saygın bir Çocuk Cerrahisi Merkezi olmayı amaçlamaktayız.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde No: 9 Bilkent/Çankaya/ANKARA


☎️ İletişim:

0 312 552 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Doktorları, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Çocuk Ergen ve Ruh Sağlığı Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir