Kayseri Şehir Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi

Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları

Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları

Güncellenme Tarihi: 04.07.2023


Cildiye(Dermatoloji) Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Dermatoloji, cilt, saç, tırnaklar ve mukoza membranları gibi deriyle ilgili hastalıkların teşhis, tedavi ve önlenmesiyle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Dermatologlar, çeşitli cilt hastalıklarını tanımlar, tedavi eder ve yönetir. İşte bazı yaygın cilt hastalıkları hakkında genel bir bilgi:

 1. Akne: Akne, genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan ciltte yağlı ve sivilceli lezyonlara neden olan bir rahatsızlıktır. Siyah noktalar, beyaz noktalar, sivilceler ve kistler gibi lezyonlarla karakterizedir. Akne tedavisi, temizleyici ve topikal ilaçlar, oral ilaçlar veya ileri durumlarda lazer tedavisi gibi çeşitli yöntemler içerebilir.
 2. Egzama: Egzama, ciltte kızarıklık, kaşıntı, kuruluk ve kabarcıklarla karakterize edilen bir iltihaplanma durumudur. Atopik dermatit, kontak dermatit, seboreik dermatit gibi farklı türleri vardır. Egzama tedavisi, cilt nemlendiricileri, kortikosteroid kremler, antihistaminikler ve tetikleyici faktörlerden kaçınma gibi yöntemleri içerebilir.
 3. Psoriasis: Psoriasis, hızlı hücre büyümesi sonucu ciltte kızarıklık, kalınlaşma, pullanma ve plaklar oluşturan bir otoimmün hastalıktır. Tedavide topikal kortikosteroidler, fototerapi, immün sistem modülatörleri ve biyolojik ilaçlar kullanılabilir.
 4. Mantar enfeksiyonları: Ciltte veya tırnaklarda mantar enfeksiyonları oluşabilir. Örneğin, tinea corporis (kasık mantarı), tinea pedis (ayak mantarı), tinea cruris (kasık mantarı), tinea versicolor (renkli yama mantarı) gibi farklı tipleri vardır. Mantar enfeksiyonlarının tedavisi genellikle antifungal ilaçlarla yapılır.
 5. Dermatitler: Kontakt dermatit, alerjik reaksiyonlar veya tahriş edici maddelere maruz kalma sonucu ciltte kızarıklık, kaşıntı ve döküntülerle karakterizedir. İyileşme için tetikleyici maddenin ortadan kaldırılması ve topikal kortikosteroidler veya immün sistem modülatörleri kullanılabilir.

Bu sadece birkaç örnek olup dermatoloji alanında birçok farklı hastalık bulunmaktadır. Dermatologlar, hastanın durumunu değerlendirir, doğru tanı koyar ve uygun tedavi yöntemlerini önerirler. Erken tanı ve tedavi, cilt hastalıklarının yönetiminde önemlidir ve cilt sağlığını korumak için düzenli dermatolojik kontroller önerilir.


Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği Hakkında

Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniği;

• Deri hastalıkları

• Saç hastalıkları

• Tırnak hastalıkları

• Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile uğraşan uzmanlık alanıdır.
 

KLİNİK FİZİKİ MEKÂN:

 • 16 yataklı servis 
 • Fototerapi Ünitesi 
 • Lazer Ünitesi 
 • Alerji Test Ünitesi
 • Poliklinik Tedavi Ünitesi
 • Kronik Deri Hastalıkları Polikliniği
 • Eğitim Poliklinikleri (2 adet) 
 • Poliklinik (17 adet) 
 • Mikroskobik İnceleme Odası
 • Seminer ve Dershane (2 adet) 

PUVA Ünitesi 

Lokal ve genel ultraviyole (UV=günışığı) tedavisi verilmektedir. UVA ve darbant UVB kabinleri, el ve ayak UVA ve tarak UV cihazları bulunmaktadır. Bu ünitede sedef hastalığı, vitiligo, alopesi areata, liken planus, pruritus başta olmak üzere bir kısım deri hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.
 

Alerji Ünitesi

Deri alerji testleri; deri prick testi, deri yama testi ve fiziksel ürtiker testleridir. Bu ünitede Kulak Burun Boğaz ya da Göğüs Hastalıkları polikliniklerinden alerjik rinit, astma bronşiyale gibi nedenlerle istenen ve Dermatolojik hastalıklardan egzamalar ve gerekli durumlarda kronik ürtiker için alerji testleri yapılır.


Lazer ünitesi

Q-switch NdYag lazer ile leke, dövme silme tedavileri,
 

Poliklinik Tedavi Birimi

Deri biyopsi, elektrokoter, kryoterapi, tırnak fenolle koterizasyonu, abse ve kist drenajı gibi işlemler yapılmaktadır.
 

Dermoskopik muayene

Deri hastalıklarının tanısında son yıllarda önemi ve kullanımı gideren artan bir yöntemdir. Özellikle iyi huylu melanositik lezyonlar ve malign melanoma tanısında kullanılan rutin bir yöntemdir ve bütün polikliniklerimizde el dermoskopi cihazı (x20 büyütme) ile yapılmaktadır.
 

Wood lambası

Polikliniklerimizde, eritrazma, yüzeyel mantar enfeksiyonları ve bazı pigmentasyon bozukluklarının tanısında kullanılmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Ass. Dr. Ali GEDİKLİ
Ass. Dr. Aslınur ÖZER ÖZTÜRK
Ass. Dr. Beste KÖKSOY
Ass. Dr. Burcu ÖZATA
Ass. Dr. Eser Merve GÖRÜR
Ass. Dr. Esma Nur ÖZER
Ass. Dr. Fulya BÜLBÜL
Ass. Dr. Fulya GÜRÇİMEN
Ass. Dr. Furkan ÇALICIOĞLU
Ass. Dr. Gülfem Kübra SÜRÜN
Ass. Dr. İrem TOMBUL
Ass. Dr. İsmail AKÇAM
Ass. Dr. Mehmet KILIÇ
Ass. Dr. Meryem YİĞİT
Ass. Dr. Muhammed Burak YÜCEL
Ass. Dr. Neşecan KOCADAĞ
Ass. Dr. Saadet Nurşah GÜNEŞ
Ass. Dr. Sevda Betül BOZKURT
Ass. Dr. Sevgi Betül KARAMEHMET
Ass. Dr. Sinem SOĞANCIOĞLU ÖZATA
Ass. Dr. Uğur AKKAŞ
Ass. Dr. Zeynep ÇİFTÇİ 

ALO 182 hattını arayarak Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Cildiye(Dermatoloji) poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:77 Kocasinan / KAYSERİ 38080


☎️ İletişim:

0352 315 77 00 – 01 – 02


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları, Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir