Kayseri Şehir Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi

Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 02.07.2023


Nöroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Nöroloji, sinir sistemi ve nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Nörolojik hastalıklar, beyin, omurilik, sinirler ve kaslar dahil olmak üzere sinir sistemi üzerindeki bozuklukları ifade eder.

Nörolojik hastalıkların bazı örnekleri şunlardır:

  1. Alzheimer hastalığı: Bu, beyin hücreleri arasındaki iletişim bozukluğuna neden olan ilerleyici bir hastalıktır. İleri safhalarda hafıza kaybı ve zihinsel işlev kaybı ile karakterizedir.
  2. Parkinson hastalığı: Bu, beyindeki dopamin üreten hücrelerin kaybına bağlı olarak hareketlerde yavaşlama, titreme ve kas sertliği gibi belirtilerle kendini gösteren bir hastalıktır.
  3. Multipl skleroz: Bu, omurilik ve beyin sinir hücrelerini çevreleyen miyelin kılıfının hasar görmesi sonucu sinirlerin iletişiminde bozukluklara neden olan bir hastalıktır.
  4. Epilepsi: Bu, beyinde anormal elektriksel aktivite nedeniyle nöbetlerle karakterize bir durumdur.
  5. Migren: Bu, tekrarlayan baş ağrısı nöbetleriyle kendini gösteren bir hastalıktır.

Nörolojik hastalıkların teşhisi, nörolojik muayene, görüntüleme testleri (MRI, CT), elektrofizyolojik testler (EEG, EMG) ve laboratuvar testleri gibi yöntemler kullanılarak yapılır. Tedavi, hastalığın türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir ve ilaç tedavisi, cerrahi müdahale veya fizyoterapi gibi çeşitli yaklaşımlar kullanılabilir.


Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Hakkında

Kayseri Şehir Hastanesi bünyesindeki Nöroloji Kliniği, 36 yataklı servisi, 14 yataklı nöroloji yoğun bakım ünitesi, 4 yataklı inme yoğun bakım ünitesi, 17 yataklı uyku servisi, poliklinikleri, elektroensefalografi (EEG), elektromyonörografi (ENMG), serebrovasküler hastalıklar, klinik nörofizyoloji, multipl skleroz, uyku bozuklukları alt ünitelerindeki tüm uzman personeli ile modern tıbbın gerektirdiği hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır.

Nöroloji Kliniğimiz Genel Hastane kulesinde hizmet vermektedir. Poliklinik muayeneleri zemin katta yapılmaktadır. Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi 2. katta, yatan hasta servisi 7. katta yer almaktadır. Ayrıca, Psikiyatri Kulesi zemin katta EMG, FTR binası zemin katta da uyku servisi yer almaktadır.

Polikliniğimiz Kayseri ili ve çevre illerden gelen hastalarımıza hafta içi saat 09:00 ila 16:00 arasında hizmet vermektedir. Polikliniğimize başvuran hastaların kayıtları dijital ortamda yapılıp dijital poliklinik arşivi oluşturulmaktadır.

Yoğun Bakım Ünitesi: Nöroloji Kliniği içerisinde yer alan nöroyoğun bakım ünitesi yıllardır personel ve teknolojik olarak en üst düzeyde “yoğun bakım hizmeti” vermektedir. Ünite özellikle akut inme, beyin kanaması, nöromuskuler hastalıkların tedavisi, ensefalit ve mekanik ventilasyon gibi konularda özellikli hizmet sunmaktadır.

İnme ünitesi: Hem yatarak hem de poliklinik seviyesinde “her türlü” inme olgusunun tanı ve tedavisinin yapıldığı gelişmiş bir ünitedir. Kayseri ve çevre illere hizmet vermektedir. Sadece inme hastaları değil, tüm serebrovasküler hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik anjiografi hizmeti verilmektedir.

İnme hastalarının ayaktan takip ve tedavisinin yapıldığı İnme Polikliniği Perşembe günleri; Multipl Skleroz Polikliniği Salı günleri, Klinik Nörofizyoloji Polikliniği Çarşamba ve Cuma günleri, Uyku Polikliniği Salı ve Perşembe günleri hizmet vermektedir.


Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Nöroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:77 Kocasinan / KAYSERİ 38080


☎️ İletişim:

0352 315 77 00 – 01 – 02


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Doktorları başlıklı makalemizde Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Doktorları, Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Kayseri Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir