Kayseri Şehir Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi

Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 04.07.2023


Üroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Üroloji, idrar sistemi ve erkek üreme sistemiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölgeyi etkileyen birçok hastalık ve durum vardır. İşte yaygın üroloji hastalıklarından bazıları:

  1. İdrar Yolu Enfeksiyonları: Bakterilerin idrar yolunda enfeksiyona neden olduğu yaygın bir rahatsızlıktır. İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, idrarda kan veya bulanıklık gibi belirtilerle kendini gösterir.
  2. İdrar Kesesi Problemleri: İdrar kesesinin düzgün çalışmadığı durumlar, idrarın tam olarak boşaltılamamasına veya sık idrara çıkmaya neden olabilir. İdrar kaçırma (inkontinans), idrar tutamama, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlar bu kategoriye girer.
  3. Böbrek Taşları: Böbreklerde oluşan taşlar, idrar yoluyla vücuttan atılması gereken minerallerin birikmesi sonucu meydana gelir. Taşlar idrar yolunda tıkanıklığa, şiddetli ağrıya ve idrarda kanama gibi belirtilere yol açabilir.
  4. Prostat Problemleri: Prostat, erkeklerde üreme sisteminin bir parçasıdır. Prostat bezinde büyüme (benign prostat hiperplazisi) veya kanser gibi sorunlar prostat sağlığını etkileyebilir. Bu durumlar idrar akışında zorlanma, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi belirtilere neden olabilir.
  5. Üreme Sorunları: Erkeklerde üreme yeteneğini etkileyen birçok faktör vardır. Sperm sayısı, sperm hareketliliği ve hormonal dengede meydana gelen sorunlar, çocuk sahibi olma konusunda zorluklara yol açabilir.
  6. Cinsel İşlev Bozuklukları: Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık), erken boşalma, orgazm sorunları gibi durumları kapsar. Psikolojik veya fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilirler.

Bu sadece bazı yaygın üroloji hastalıklarının örnekleridir. Üroloji uzmanları, teşhis ve tedavi için uygun testleri yaparak hastalıkların belirtilerini ve sebeplerini tespit ederler. Üroloji alanında uzmanlaşmış bir doktor, hastaların sorunlarını değerlendirebilir ve uygun tedavi yöntemlerini önerir.


Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği Hakkında

Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji kliniği daha önce Kayseri Eğitim ve Araştırma  hastanesinde hizmet vermekte iken 2018 yılında Kayseri Şehir hastanesi bünyesine alınmıştır. 2017 yılında klinik şefi olarak atanan Doç Dr. Mert Ali Karadağ ile birlikte eğitim ve araştırma faaliyetleri başlamıştır. Kliniğimizde henüz uzmanlık eğitimi verilememektedir. 2017 yılından itibaren de Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde yer almaktadır. Akademik kadromuzda 2  Doçent Doktor ve  12   uzman doktor bulunmaktadır.

Hafta içi her gün 07.30-08.00 arasında sabah, 16.00-16.30 arasında akşam servis viziti yapılmaktadır. Her hafta çarşamba günleri 09.00-12.00 arasında zorlu olguların tartışıldığı konsey toplantısı yapılmaktadır.

Servis yatak sayımız 36’dır. Yatak doluluk oranımız yüzde 70’in üzerindedir.

HİZMETLERİMİZ

Kliniğimiz Üroloji servisi 36 yataklı olup, günlük ortalama 5 Üroloji polikliniği ile hizmet verilmektedir. Kliniğimiz bünyesindeki Üroloji Ünitesinde Ultrasonografi ve TRUS Biyopsi, Taş Kırma (ESWL), Ürodinami, Üroflowmetri, Androloji Laboratuarı(spermiyogram), Sistoskopi ve Radyoloji Kliniği ile birlikte MR-Füzyon Biyopsi hizmetleri hastalarımıza modern güncel ürolojik tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Ürolojik Onkolojik cerrahiler, Laparoskopik ameliyatlar, Rekonstruktif Cerrahiler, TUR ameliyatları, Açık ve kapalı taş ameliyatları (PCNL, URS, RIRS), İdrar kaçırma ameliyatları, İnfertilite ve androloji ameliyatları kliniğimizde başarıyla yapılmaktadır. Kısa süre içerisinde böbrek nakli merkezi kurulmasına dair çalışmalarımız devam etmektedir.

Kliniğimiz tıp alanındaki Dünya genelindeki gelişmeleri yakın takip etmekte ve katkı sağlamaktadır. Özellikle onkolojik vaka sayımız her geçen gün artmaktadır.

Kliniğimizde Yurtiçi-Yurtdışı akademik yayınlar yakından takip edilmekte ve sıklıkla bilim dünyasına katkıda bulunulmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Üroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Ass. Dr. Ömer ŞAHİN
Ass. Dr. İbrahim YAY
Ass. Dr. Furkan DUYMUŞ
Ass. Dr. Salim TOZAN
Ass. Dr. Sefa GÜNAL
Ass. Dr. Hasan Oruç EROĞLU

ALO 182 hattını arayarak Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Üroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:77 Kocasinan / KAYSERİ 38080


☎️ İletişim:

0352 315 77 00 – 01 – 02


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları başlıklı makalemizde Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları, Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği Doktor Kadrosu ve Kayseri Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir