İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi
Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 16.12.2023


Üroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Üroloji, idrar sistemi ve erkek üreme sistemiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölgeyi etkileyen birçok hastalık ve durum vardır. İşte yaygın üroloji hastalıklarından bazıları:

  1. İdrar Yolu Enfeksiyonları: Bakterilerin idrar yolunda enfeksiyona neden olduğu yaygın bir rahatsızlıktır. İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, idrarda kan veya bulanıklık gibi belirtilerle kendini gösterir.
  2. İdrar Kesesi Problemleri: İdrar kesesinin düzgün çalışmadığı durumlar, idrarın tam olarak boşaltılamamasına veya sık idrara çıkmaya neden olabilir. İdrar kaçırma (inkontinans), idrar tutamama, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlar bu kategoriye girer.
  3. Böbrek Taşları: Böbreklerde oluşan taşlar, idrar yoluyla vücuttan atılması gereken minerallerin birikmesi sonucu meydana gelir. Taşlar idrar yolunda tıkanıklığa, şiddetli ağrıya ve idrarda kanama gibi belirtilere yol açabilir.
  4. Prostat Problemleri: Prostat, erkeklerde üreme sisteminin bir parçasıdır. Prostat bezinde büyüme (benign prostat hiperplazisi) veya kanser gibi sorunlar prostat sağlığını etkileyebilir. Bu durumlar idrar akışında zorlanma, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi belirtilere neden olabilir.
  5. Üreme Sorunları: Erkeklerde üreme yeteneğini etkileyen birçok faktör vardır. Sperm sayısı, sperm hareketliliği ve hormonal dengede meydana gelen sorunlar, çocuk sahibi olma konusunda zorluklara yol açabilir.
  6. Cinsel İşlev Bozuklukları: Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık), erken boşalma, orgazm sorunları gibi durumları kapsar. Psikolojik veya fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilirler.

Bu sadece bazı yaygın üroloji hastalıklarının örnekleridir. Üroloji uzmanları, teşhis ve tedavi için uygun testleri yaparak hastalıkların belirtilerini ve sebeplerini tespit ederler. Üroloji alanında uzmanlaşmış bir doktor, hastaların sorunlarını değerlendirebilir ve uygun tedavi yöntemlerini önerir.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği Hakkında

 Üroloji Kliniğimiz 2020 yılı öncesinde Okmeydanı Eğitim ve  Araştırma  Hastanesi, 2020 yılı sonrası Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi çatısı altında Uzmanlık Eğitim Öğrencilerine eğitim ve hastalarımıza hizmet vermektedir. Kliniğimizde 1 Profesör, 6 Doçent,  2 Başasistan, 3 Uzman Doktor, 11 uzmanlık eğitimi öğrencisi asistan doktor görev yapmaktadır. Kliniğimizde Üroloji Asistan Eğitimi verilmekte olup diğer branşlardan rotasyonel uzmanlık eğitim öğrencisi kabul edilmektedir. Ayrıca kliniğimizde üroloji uzmanlarına ve asistanlarına yönelik üroloji dernekleri ile ortak kurslar düzenlenmektedir.  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Öğrencilerinin Üroloji Stajları (teorik ve pratik) Kliniğimizde gerçekleştirilmektedir.

     Kliniğimiz 7 gün 24 saat daimi nöbet esasına göre çalışmakta olup Poliklinik hizmetlerimiz hafta içi hergün mesai saatleri içerisinde Ana Merkez Binada ve Gülbahar Semt Polikliniğinde sürdürülmektedir.

     Kliniğimizde özel yan dal poliklinikleri olarak Üroonkoloji (ürolojik kanserler), Ürojinekoloji (nörojen mesane, işeme bozukluğu-idrar kaçırma), Üriner Sistem Taş Hastalıkları ve Androloji (erkek üreme sağlığı ve sertleşme bozuklukları) konularında hizmet verilmektedir. Kliniğimiz tek ve çift kişilik odaların olduğu 35 yatakla hizmet sunmaktadır. Ayaktan verilen hizmetler arasında sistoskopi, double-j çekimi ve takılması , transrektal ultrasonografi eşliğinde prostat iğne biyopsi işlemleri, ürodinamik incelemeler (sistometri, üroflowmetri ve basınç-akım çalışması), üro-onkolojik hastaların mesane içi ilaç uygulamaları, nefrostomi uygulaması ve erkek sertleşme bozukluğuna yönelik penil doppler ultrason günlük yatışla uygulanmaktadır.

      Özellikli Hizmetler

       Kliniğimizde Ürolojik Hastalıkların tedavisi en güncel yöntemler uygulanarak yapılmaktadır. Hastanemizde 4. Katta Böbrek Nakli Kliniği olup multidisipliner olarak başarılı bir şekilde Böbrek Nakli de hastanemizde gerçekleştirilmektedir.

–  Üriner Sistem Taş Hastalıkları Tedavisi (Standart PNL, Mini PNL, RIRS, Endoskopik Üreter Taşı Tedavisi, Mesane taşı tedavisi)

– Laparoskopik Kapalı Cerrahiler (Nefrektomi, Parsiyel Nefrektomi, Pyeloplasti, Üreterolitotomi,Sürrenalektomi, Kist Eksizyonu, v.s.)

– Prostat Ameliyatları (TUR-P, Açık Prostatektomi)

– Mesane Kanseri Cerrahisi (TUR-M, Parsiyel Sistektomi, Sistektomi ve Üriner Diversiyon)

– Prostat kanser cerrahisi(Radikal Prostatektomi)

– Testis Kanseri Cerrahisi (Radikal Orşiektomi, RPLND)

– Erkek Cinsel Sağlığı ve Üreme Bozuklukları Cerrahisi (Mikroskobik Varikoselektomi, Penil Protez İmplantasyonu, Penil Kurvatur Düzeltilmesi, Peyronie Cerrahisi)

– İdrar kaçırma, İşeme Bozuklukları ve Nörojen Mesane Tedavisi (Sakral Nöromodulasyon – Mesane Pili uygulaması, TOT, Sistosel onarımı, Prolapsus cerrahisi,Artifisyel Sfinkter takılması,  Vezikovajinal ve üreterovajinal  fistül  onarımı)

– Üretra Darlığı Cerrahisi (Üretrotomi intern, Üretroplasti)

– Çocuk Hastalıklarının Tedavisi (İnmemiş Testis Cerrahisi, Hidrosel ve Fıtık Onarımı, Hypospadyas Onarımı, SLING Madde Enjeksiyonu, Üreteroneosistostomi, Üreter ve Böbrek Taşı Tedavisi)

      Kliniğe nasıl ulaşılır ?

      Poliklinik hizmetlerimiz Ana Bina B1 kat ve Gülbahar Semt Polikliniğinde verilmektedir. Yatan hasta servisimiz Ana Bina 6. Katta 2. Blokta yer almaktadır. Böbrek Nakli Kliniği 4. Katta 2.Blokta yer almaktadır.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Üroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Üroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Kaptan Paşa Mah. Darülaceze Cad. No:27 34384 Şişli/İstanbul


☎️ İletişim:

0212 314 55 55


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları, İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir