İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi
Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

Güncellenme Tarihi: 25.12.2023


Dahiliye(İç Hastalıkları) Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Dahiliye, tıbbın bir dalıdır ve iç hastalıkları olarak da bilinir. Dahiliye uzmanları, yetişkinlerde ortaya çıkan genel sağlık sorunları, hastalıklar ve bozukluklarla ilgilenir. Dahiliye uzmanlarına “iç hastalıkları uzmanı” veya “dahiliyeci” denir.

Dahiliye uzmanları genellikle genel tıp eğitimi aldıktan sonra iç hastalıkları konusunda uzmanlaşır. Bu uzmanlık, birçok sistemik hastalıkla ilgili geniş bir bilgi ve deneyim gerektirir. Dahiliye uzmanları, kardiyoloji (kalp hastalıkları), gastroenteroloji (sindirim sistemi hastalıkları), nefroloji (böbrek hastalıkları), pulmonoloji (solunum sistemi hastalıkları), hematoloji (kan hastalıkları), endokrinoloji (hormonal bozukluklar), romatoloji (romatizmal hastalıklar), enfeksiyon hastalıkları gibi çeşitli alt uzmanlık alanlarında çalışabilirler.

Dahiliye uzmanları, hastaların sağlık durumlarını değerlendirmek, teşhis koymak ve tedavi etmek için fizik muayene, laboratuvar testleri, görüntüleme yöntemleri ve diğer tanısal araçları kullanır. Ayrıca, kronik hastalıkların yönetimi, genel sağlık kontrolü, aşılar ve sağlık danışmanlığı gibi konularda da hizmet verirler.

Dahiliye uzmanları, birinci basamak sağlık hizmetlerinde de sıkça yer alır ve hasta yönlendirmeleri ile birçok farklı uzmana yönlendirme yapabilirler. Aynı zamanda hastalığın ilerlemesi ve komplikasyon riskini azaltmak için erken teşhis ve önleme stratejileri geliştirmede önemli bir rol oynarlar.

Dahiliye, tıp biliminde geniş bir alandır ve iç hastalıklarıyla ilgili pek çok farklı durumu kapsar. Bu nedenle, dahiliye uzmanlarının çok yönlü bir bilgiye sahip olmaları ve tıbbın diğer uzmanlık alanlarıyla işbirliği yapabilmeleri önemlidir.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği Hakkında

Eğitim süresi: 4 yıl

Eğitim faaliyetleri:

Öğretim elemanı yönetiminde günlük hasta başı vizitler.

Her hafta Salı ve Perşembe günleri eğitim sunuları (öğretim elemanları, uzmanlar ve uzmanlık eğitimi öğrencileri tarafından yapılır.)

Standart rotasyonlara ek olarak, nefroloji, gastroenteroloji, endokrinoloji, hematoloji, onkoloji, romatoloji, allerji polikliniklerinde uzman hekim ile birlikte hasta değerlendirme.

Yılda tercihen en az iki kongre katılımı.

Akademik kadro;

2 Profesör

6 Doçent

3 Başasistan

11 Yan Dal Uzmanı

12 Ana Dal Uzmanı

62 İç Hastalıkları uzmanlık eğitim öğrencisi.

Kliniğimiz ve diyaliz ünitemiz 7/24 hizmet vermektedir.

Yatak Sayısı

95 İç Hastalıkları

10 Nefroloji

10 Hematoloji

24 Tıbbi Onkoloji

Yan dallar

 Nefroloji

Gastroenteroloji

 Endokrinoloji

 Hematoloji

 Onkoloji

 Romatoloji

 Allerji

Özellikli hizmetler

Hemodiyaliz

Periton diyalizi

Böbrek nakli

Endoskopi

Endoskopik girişimsel işlemler

Endoskopik ultrasonografi

Kemik iliği aspirasyon ve biyopsisi

Kemoterapi

Alerji deri testleri

İmmunoterapi

Solunum fonksiyon testi

Acth supresyon testi

Kliniğimize ulaşım

İç Hastalıkları Kliniğimize 7. kat 3-4-5 bloklarından ulaşılabilir.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Dahiliye(İç Hastalıkları) poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Kaptan Paşa Mah. Darülaceze Cad. No:27 34384 Şişli/İstanbul


☎️ İletişim:

0212 314 55 55


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları, İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir