Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 01.12.2023


Genel Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Genel cerrahi, vücudun çeşitli bölgelerindeki hastalıkların teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış bir cerrahi dalıdır. Genel cerrahi, karın boşluğu, gastrointestinal sistem, endokrin sistem, meme, cilt, yumuşak doku ve bazen göğüs ve genitoüriner sistemdeki hastalıkların cerrahi yöntemlerle tedavisini içerir. İşte genel cerrahi ile ilgili bazı önemli hastalıklar:

  1. Apandisit: Apandisit, apandiks adı verilen kör bağırsağın iltihaplanmasıdır. Semptomları arasında karın ağrısı, iştah kaybı, bulantı, kusma ve ateş bulunur. Tedavi genellikle apandiksin çıkarılmasını içerir ve acil cerrahi müdahale gerektirebilir.
  2. Safra kesesi hastalıkları: Safra kesesi, karaciğer tarafından üretilen safra depolayan bir organdır. Safra kesesi hastalıkları arasında safra taşları, safra kesesi iltihabı (kolesistit) ve safra kesesi polipleri bulunur. Tedavi genellikle safra kesesinin çıkarılması olan kolesistektomi ameliyatını içerir.
  3. İnguinal herni: İnguinal herni, karın içi organların kas veya bağ dokusunun zayıflığından kaynaklanarak kasık bölgesindeki kas ve dokuların dışarı doğru sarkmasıdır. Belirtileri arasında kasıkta şişlik, ağrı ve rahatsızlık hissi bulunur. Tedavi genellikle herni onarımı ameliyatıdır.
  4. Kolorektal kanser: Kolon veya rektumda (kalın bağırsak) oluşan kanser türüdür. Semptomları arasında bağırsak alışkanlıklarında değişiklik, kanlı dışkılama, karın ağrısı ve kilo kaybı bulunur. Tedavi genellikle kanserin yayılma derecesine bağlı olarak cerrahi çıkarılma, kemoterapi ve radyoterapiyi içerir.
  5. Tiroid hastalıkları: Tiroid bezindeki nodüller, tiroid kanseri ve tiroid bezi fonksiyonlarında anormallikler gibi tiroid hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tiroid bezinin bölümlerinin veya tamamen çıkarılması (tiroidektomi) gerekebilir.
  6. Meme hastalıkları: Meme kanseri, meme fibroadenomları, kistler ve diğer meme hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tedavi seçenekleri arasında meme koruyucu cerrahi (lümpektomi), mastektomi (meme çıkarılması), lenf nodu çıkarılması ve rekonstrüktif cerrahi bulunur.

Bu sadece birkaç örnek olup, genel cerrahi birçok farklı hastalığı kapsar. Genel cerrahlar, tanı koymak, cerrahi müdahaleler yapmak ve hastaları takip etmek gibi görevleri yerine getirirler. Her hastalık durumu farklı olabileceğinden, doğru teşhis ve tedavi için bir genel cerraha başvurmanız önemlidir.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Hakkında

Kliniğimiz yataklı servisi 3 adet servis kanadı ve 30 tek kişilik 15 çift kişilik olmak üzere 60 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır. Bunun dışında bir adet  yataklı yoğun bakımımız mevcut olup sekiz yatak ikinci basamak ve beş yatak üçüncü  basamak yoğun bakım olup toplam 13 yatak kapasitesi mevcuttur. Yoğun bakımda 21 hemşire hizmet vermektedir.

Erişkin genel cerrahi Polikliniği hastanemiz A blok zemin katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi hergün sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Ayrıca hastanemiz acil servisinde 7 gün 24 saat olacak şekilde genel cerrahi uzmanı görev yapmaktadır.

Hastanemizde, kliniğimizin kullanımında üç ameliyathane odası mevcuttur. Ameliyathanelerimiz modern  ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış, enfeksiyondan korunma anlamında en üst düzey güvenlik önlemleri ve yapıya sahiptir.

Hastalarımız genel cerrahi ve gereği halinde diğer branşlardan katılan hekimler ile multidisipliner bir yaklaşım ile preoperatif hazırlıkları tamamlanmakta olup postoperatif rehabilitasyon bakım ve tıbbi işlemle yine ilgili kliniklerle koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmak ve geleceğimizi güvenle emanet edeceğimiz genel cerrahi uzmanları yetiştirmektir.

Kliniğin Yan Dalları:

Onkolojik Cerrahi ve Gastroenterolojik Cerrahi

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

 İleri derece laporoskopik ameliyalar, laporoskopik kolon tümörü ve mide tümörü ameliyatları, Obezite ameliyatları, sleeve gastrektomi ve gastrik baypass ve laporoskopik fıtık ameliyatları yapılmaktadır. Tüm malign hastaların meme ca, tiroid ca, pankreas ca (Whipple ameliyatı) karaciğer tümörleri (karaciğer rezeksiyonu)  kliniğimizde yapılmaktadır.

Hastanemizde laporoskopik safra ameliyatları bening meme kitleleri anal fissür ve hemoroid ameliyatları ve sünnet yapılmaktadır.

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar:

Safra kesesi hastalıkları,   tiroid bezi hastalıkları mide rahatsızlıkları, kabızlık ve intestinal sistemin tüm rahatsızlıkları, obezite ve metabolik hastalıklar meme hastalıkları ve hemoroid anal fissür ve fistül rahatsızlıkları tedavi edilmektedir. 24 saat acile gelen tüm travmalar ve acil cerrahi rahatsızlıkların tedavisi ve müdahelesi yapılmaktadır.

Bölüme Bağlı Üniteler:

Genel cerrahi yoğun bakım

Endoskopi ünitesi

Acil müdahale polikliniği


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Genel Cerrahi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Genel Cerrahi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir