Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 01.12.2023


Gastroenteroloji Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının cerrahi tedavisi ile ilgilenen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Gastroenteroloji cerrahları, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi ve pankreas gibi sindirim sistemi organlarında ortaya çıkan hastalıkların tanısını koymak ve cerrahi müdahaleler gerçekleştirmek için eğitim almıştır. İşte gastroenteroloji cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının çeşitli alanlarını kapsar. Bunlar arasında mide ve bağırsak tümörleri, ülseratif kolit, Crohn hastalığı, karaciğer hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, pankreas hastalıkları ve rektal prolapsus gibi durumlar bulunur.
  2. Cerrahi Müdahaleler: Gastroenteroloji cerrahları, hastalığın türüne ve şiddetine bağlı olarak çeşitli cerrahi prosedürler uygularlar. Örneğin, mide kanseri gibi tümörlerin çıkarılması, kolon kanseri gibi bağırsak tümörlerinin cerrahi tedavisi, safra kesesi taşlarının çıkarılması ve pankreas tümörlerinin cerrahi olarak çıkarılması gibi işlemler yapabilirler.
  3. Laparoskopik Cerrahi: Gastroenteroloji cerrahisi, laparoskopik cerrahi yöntemlerini sıklıkla kullanır. Bu, kamera ve ince aletlerin kullanıldığı minimal invaziv bir cerrahi tekniktir. Laparoskopik cerrahi, daha az invaziv olması, daha kısa iyileşme süresi ve daha az komplikasyon riski gibi avantajlara sahiptir.
  4. Endoskopik Girişimler: Gastroenteroloji cerrahları, bazı durumlarda endoskopik girişimler yapabilirler. Bu, esnek bir tüpün (endoskop) kullanıldığı ve sindirim sistemi içerisine girilerek yapılan bir prosedürdür. Örneğin, endoskopik retrograd kolanjiyopankreatografi (ERCP) ile safra yollarındaki tıkanıklıklar açılabilir veya endoskopik mukozal rezeksiyon (EMR) ile mide veya bağırsak polipleri çıkarılabilir.
  5. Cerrahi Sonrası Bakım: Gastroenteroloji cerrahisi sonrası, cerrahlar hastaların iyileşmesini izlemek ve gerektiğinde takip tedavilerini sağlamak için hastaları düzenli olarak takip ederler. Cerrahi sonrası bakım, yara iyileşmesi, beslenme düzeni ve yaşam tarzı değişikliklerini içerebilir.

Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının cerrahi tedavisinde uzmanlaşmış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer sindirim sistemiyle ilgili bir rahatsızlığınız varsa veya cerrahi tedavi gerektiren bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir gastroenteroloji cerrahıyla görüşmeniz önerilir.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Kliniğimiz yataklı servisi 1 adet servis kanadı ve 8 tek kişilik 4 çift kişilik olmak üzere 12 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır.

Cerrahi Onkoloji Polikliniği hastanemiz A blok Z katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi her gün kiosklardan ve sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.
Hastalarımız gereği halinde diğer branşlardan katılan hekimler ile multidisipliner bir yaklaşım ile preoperatif hazırlıkları tamamlanmakta olup postoperatif rehabilitasyon bakım ve tıbbi işlemle yine ilgili kliniklerle koordineli bir şekilde yapılmaktadır.

 Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmaktır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

Laparoskopik kanser cerrahisi

Laparoskopik obezite cerrahisi

Onkolplastik meme kanseri cerrahisi

Kolon kanseri

Mide kanseri

Pankreas kanseri

Meme kanseri

Troid kanseri


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Gastroenteroloji Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir