Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Doktorları


Tıbbi Onkoloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Tıbbi onkoloji, kanser tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenen bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Kanser, vücut hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde büyüyerek normal dokulara zarar verdiği bir hastalıktır. Tıbbi onkologlar, kanser hastalarının tanısını koyar, tedavi planlarını yapar ve tedavi sürecini yönetir.

Tıbbi onkologlar, kanser türlerini ve evrelerini değerlendirerek hastalığın yayılımını ve yayılma derecesini belirlerler. Bunun için genellikle tıbbi görüntüleme teknikleri, laboratuvar testleri ve biyopsi gibi prosedürler kullanılır. Tanı konulduktan sonra, tıbbi onkologlar hastaya en uygun tedavi seçeneklerini sunarlar.

Tedavi seçenekleri kanser türüne, evresine ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak değişir. Tıbbi onkologlar, kanserin cerrahi olarak çıkarılmasını gerektiren durumlarda cerrahi ekibin bir parçası olarak çalışabilirler. Ayrıca, kemoterapi, radyoterapi, immünoterapi, hedefe yönelik tedaviler ve hormon terapisi gibi tedavi yöntemlerini kullanabilirler. Tedavi planını oluştururken, tıbbi onkologlar hastanın yaşam kalitesini en üst düzeyde tutmayı ve yan etkileri yönetmeyi de göz önünde bulundururlar.

Tıbbi onkologlar, kanser hastalarını tedavi süreci boyunca takip eder ve düzenli kontroller yaparlar. Tedavinin etkinliğini değerlendirir, yan etkileri yönetir ve gerektiğinde tedavi planını ayarlarlar. Ayrıca, kanserin nüks etmesi durumunda veya metastatik hale gelmesi durumunda da tedavi seçeneklerini yeniden değerlendirirler.

Tıbbi onkoloji, multidisipliner bir yaklaşım gerektiren bir alandır. Tıbbi onkologlar, cerrahlar, radyasyon onkologları, patologlar, radyologlar ve diğer sağlık profesyonelleriyle birlikte çalışırlar. Bu işbirliği, hastaların en iyi tedaviyi almasını sağlamak ve kanserle mücadelede en iyi sonuçları elde etmek için önemlidir.

Sonuç olarak, tıbbi onkoloji kanserle ilgilenen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Tıbbi onkologlar, kanser hastalarının tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenirler ve hastaların mümkün olan en iyi sonuçları elde etmelerini sağlamak için çalışırlar.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği Hakkında

Bölüm Hakkında Genel Bilgi: Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı 4000 m2lik merkez laboratuvar bünyesindeki 3 laboratuvardan biridir.  6 Tıbbi mikrobiyoloji uzmanı ve 3 yan dal uzmanı (Viroloji, Parazitoloji, İmmunoloji) çalışmaktadır. Ayda yaklaşık 16.000 kültür testi, 80.000 ELISA, 13.000 İmmunoloji testi olmak üzere120.000’den fazla test çalışılmaktadır. Cihaz parkuru yüksek teknolojide ve teknikerler alanlarında yetkinlerdir. Bütün Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvar hizmeti 7/24 devam etmekte, hafta sonları kültür değerlendirmeleri de dahil olmak üzere testler çalışılmaya devam etmektedir.

Tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar:  Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı, bakteri, virüs, mantar ve parazit hastalıklarının tanılarında kullanılacak testleri yapmaktadır.  Kültür testleri, ELISA ve PCR testleri, mikroskobik incelemeler, antijen testleri, otoimmun hastalıklarla ilgili testler başta olmak üzere birçok test çalışılmaktadır.

Özellikli İşlemler    : Her türlü kültür testleri (Hasta numuneleri veya ameliyatla çıkarılmış protezler de dahil), PCR (HIV, HCV, HBV, CMV, Tüberküloz başta olmak üzere), bir çok tanıya yönelik spesifik incelemeler(quantiferon, immünoloji testleri, parazitik incelemeler…)

Nasıl Muayene olurum : A Blok B1 bodrumda bulunan merkez laboratuvara hasta girişi olmamaktadır. Polikliniklerin numune alma birimlerine verilen numuneler taşıma personeli veya pnömatik sistemlerle laboratuvar ulaşmaktadır. Servislerden alınan numuneler de laboratuvara aynı şekilde transfer edilmekte, kabul yapılan numunelerin tetkikleri çalışılıp onaylandıktan sonra istem yapan doktor ekranına düşmektedir.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Tıbbi Onkoloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Tıbbi Onkoloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir