Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları


Çocuk Nöroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk nörolojisi, çocuklarda sinir sistemi bozukluklarının teşhisini, tedavisini ve takibini yapan bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Bu alanda çalışan çocuk nörologları, çocuklarda görülen beyin, omurilik, sinirler ve kaslarla ilgili hastalıkları incelerler. İşte çocuk nörolojisi hakkında daha fazla bilgi:

 1. Nörolojik Gelişimsel Bozukluklar: Çocuk nörologları, çocuklarda nörolojik gelişimdeki bozuklukları teşhis eder ve yönetir. Bunlar arasında otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), öğrenme bozuklukları ve dil gelişiminde gerilik gibi durumlar bulunur. Çocuk nörologları, bu bozuklukların erken teşhisini yapar ve uygun tedavi yöntemlerini belirler.
 2. Epilepsi: Epilepsi, tekrarlayan nöbetlere neden olan bir nörolojik bozukluktur. Çocuk nörologları, çocuklarda epilepsi teşhisi koyar, ilaç tedavisi planlar ve nöbet kontrolü için takip eder. Ayrıca, nadiren geçmeyen nöbetlerin cerrahi tedaviye uygun olup olmadığını değerlendirirler.
 3. Beyin ve Omurilik Hastalıkları: Çocuk nörolojisi, çocuklarda görülen beyin ve omurilik hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapar. Bunlar arasında serebral palsi, hidrosefali (beyin sıvısı birikimi), beyin tümörleri, omurilik anomalileri ve nörodejeneratif hastalıklar gibi durumlar bulunur.
 4. Sinir Kas Hastalıkları: Çocuklarda görülen sinir kas hastalıkları da çocuk nörolojisinin ilgi alanına girer. Bunlar arasında müsküler distrofi, periferik sinir hasarları, miyastenia gravis gibi durumlar bulunur. Çocuk nörologları, bu hastalıkların teşhisi, takibi ve tedavisinde rol alır.
 5. Baş Ağrısı ve Migren: Çocuklarda baş ağrısı ve migren gibi durumlar da çocuk nörolojisinin incelendiği alanlardandır. Çocuk nörologları, baş ağrısının nedenlerini belirler, tedavi planlarını oluşturur ve baş ağrısı sıklığı ve şiddeti üzerinde çalışır.

Çocuk nörologları, çocukların nörolojik sağlığını korumak, gelişim bozukluklarını yönetmek ve nörolojik hastalıkları tedavi etmek için multidisipliner bir yaklaşım kullanırlar. Ayrıca, çocuk nörolojisi alanında yapılan araştırmalar ve yenilikler doğrultusunda çocuklara en iyi tedavi seçeneklerini sunarlar.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği Hakkında


Çocuk Nörolojisi, 0-18 yaş aralığındaki çocukların beyin, omurilik, sinir ve kas hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Erişkinlerden farklı olarak büyüme ve gelişimin devam ettiği bu yaş grubunda yer alan bireylerin nörolojik muayeneleri, hastalıklarının nedenleri, tanı ve tedavi ve takibi farklı bir yaklaşım ve uzmanlık gerektirir.

Çocuk Nörolojisine aşağıda belirtilen durumlarda başvurabilirsiniz.

 • Çocukların bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı büyümesi ve gelişmesi
 • Çocuklarda beyin ve sinir sistemi hastalıkları
 • Beyin ve sinir sisteminin doğumsal ve gelişimsel bozuklukları
 • Çocuklarda bedensel ve zihinsel engellilik,
 • Zeka-duyu ve algı bozuklukları
 • Zeka gerilikleri tanı ve tedavi yaklaşımları
 • Çocuklarda hareket ve yürüyüş bozuklukları
 • Çocukluk çağı inmeleri
 • Ateşli ve ateşsiz havaleler
 • Bayılma (Senkop)
 • Çocuklarda epilepsi (Sara)
 • Çocukluk çağı kas hastalıkları,
 • İstemsiz hareketler (Tik, tremor vb)
 • Hareket bozuklukları
 • Nefes tutma nöbetleri (Katılma)
 • Çocuklarda baş ağrıları
 • Baş dönmesi
 • Gece işemeleri-idrar kaçırma-gece korkuları


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Nöroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Çocuk Gelişim Uzmanları:
Ayşegül Dursoy
Hümeyra Özsoy
Tuğba Şener 

Elektroensefalografi Çekim Ekibi:
Hikmet Nur Kaya
Nurcan Korkular
Şamil İdil

Diyetisyen:
Mürşide Sarı

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nöroloji Kliniği Doktorları ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nöroloji Kliniği Uzmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir