Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Doktorları


Kardiyoloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Kardiyoloji, kalp ve dolaşım sistemiyle ilgili hastalıkların teşhisini, tedavisini ve yönetimini konu alan tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Kardiyologlar, kalp hastalıklarının erken teşhisini yapar, tedavi planları oluşturur ve kalp sağlığını korumak için önlemler alırlar.

İşte kardiyoloji hastalıklarının bazı örnekleri:

  1. Koroner Arter Hastalığı: Koroner arter hastalığı, kalp kasına kan sağlayan koroner arterlerin daralması veya tıkanması sonucu oluşan bir durumdur. Bu hastalık, kalp krizi, angina (göğüs ağrısı), anjina pektoris ve kalp yetmezliği gibi ciddi komplikasyonlara neden olabilir.
  2. Kalp Ritim Bozuklukları: Kalp ritim bozuklukları, kalp atışlarının normalden farklı bir şekilde düzensiz veya hızlı olması durumudur. Örnek olarak atriyal fibrilasyon (AF) verilebilir. Kardiyologlar, ritim bozukluklarının teşhisini koyar ve uygun tedavi yöntemlerini uygular.
  3. Kalp Yetmezliği: Kalp yetmezliği, kalbin yeterince kan pompalayamaması sonucu organlara yeterli oksijen ve besin maddelerinin ulaşamaması durumudur. Kardiyologlar, kalp yetmezliğini teşhis eder, tedavi planlarını oluşturur ve hastaların semptomları ve yaşam kalitesini yönetir.
  4. Kalp Kapak Hastalıkları: Kalp kapaklarındaki darlık (stenoz) veya yetersizlik (yetmezlik) durumlarına bağlı olarak kalp kapak hastalıkları gelişebilir. Kardiyologlar, kalp kapak hastalıklarının teşhisini yapar ve cerrahi veya katheter tabanlı girişimsel tedavi seçeneklerini değerlendirir.
  5. Hipertansiyon (Yüksek Kan Basıncı): Hipertansiyon, kan basıncının sürekli olarak normal değerlerin üzerinde olması durumudur. Yüksek kan basıncı, kalp ve damarların sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kardiyologlar, hipertansiyonun yönetimi ve komplikasyonlarının önlenmesi için uygun tedavi planlarını belirler.
  6. Kalp Krizi: Kalp krizi, kalp kasının kan akımının ani olarak kesilmesi sonucu ortaya çıkan ciddi bir durumdur. Acil müdahale gerektiren bir tıbbi acil durumdur. Kardiyologlar, kalp krizinin teşhisini yapar, acil tedavi sağlar ve iyileşme sürecini yönetir.

Kardiyologlar, hastaların kalp sağlığını değerlendirir, tıbbi değerlendirme, elektrokardiyografi (EKG), stres testleri, ekokardiyografi ve diğer görüntüleme yöntemleri gibi tanı araçlarını kullanır. Tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, kalp kateterizasyonu, kalp cerrahisi, stent yerleştirme ve kalp rehabilitasyon programları yer alabilir. Kardiyologlar ayrıca hastaların risk faktörlerini yöneterek koruyucu önlemler alır ve kalp hastalığı gelişimini önlemeye çalışırlar.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği Hakkında

Kardiyoloji bölümümüzde;
Kalp ve kalp damarları ilgilendiren  hastalıkların    tanı,  takip ve tedavisi alanında deneyimli doktor ve yardımcı personel ile beraber koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Klinik hangi hastalıklara bakar?  
        Kardiyoloji kliniğimizde;
Kapak hastalıkları
Koroner arter hastalığı
Kalp yetmezliği
Pulmoner hipertansiyon
Kardiyak Aritmi
Akut koroner sendromu
Anjia pectoris vb. gibi birçok hastalığa bakılmaktadır.
Özellikli İşlemler :
            Kardiyoloji kliniğimizde;
Tavi (Transcatheter Aortic Valve Implantation)
Pmbv (mitral balon valvüloplasti)
Ablasyon
Prevasküler kaçak tedavisi
Mitraclip (ameliyatsız mitral kapak tamiri) gibi özellikli işlemler uzman kadromuz ile koordineli bir şekilde yürütülerek hastalarımıza hizmet sunulmaktadır.

Bölüme Bağlı Üniteler:

           Kardiyoloji kliniğimizde;
Kardiyoloji servisleri
Kardiyoloji yoğun bakım üniteleri
Anjiyo ünitesi
Görüntüleme üniteleri
Kardiyoloji poliklinikleri olmak üzere birçok alanda hastalarımıza hizmet vermektedir.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Kardiyoloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Klininik Asistan Hekimleri
Asistan Doktor BERK ERDİNÇ
Asistan Doktor CEMAL OZANALP
Asistan Doktor EMEL HAMKAN
Asistan Doktor FATMATÜZ ZEHRA EROĞLU
Asistan Doktor FURKAN KARACA
Asistan Doktor FURKAN SARIKAFA
Asistan Doktor FURKAN ŞEN
Asistan Doktor GAMZE ACAR
Asistan Doktor GAMZE GENÇOL AKÇAY
Asistan Doktor GÖKSENİN CANSU ÖZDOĞAN
Asistan Doktor GÜNSELİ ÜREDİ
Asistan Doktor HÜSEYİN AKGÜN
Asistan Doktor İHSAN DEMİRTAŞ
Asistan Doktor İMAD EDDİN FETHİYE
Asistan Doktor KADİR KASIM ŞAHİN
Asistan Doktor MELEK TOPCU
Asistan Doktor MERVE ARSLAN
Asistan Doktor MUHAMMED MERT GÖKSU
Asistan Doktor MUHAMMET TEKİN
Asistan Doktor ORHAN ARDA ŞİŞMAN
Asistan Doktor ORKUN CANBOLAT
Asistan Doktor ÖMER ABDELHAD
Asistan Doktor ÖMER FAKİH TÜRKMEN
Asistan Doktor ŞEVVAL KILIÇ
Asistan Doktor ŞEYMA ACAROĞLU
Asistan Doktor TURAL MAHARRAMOV
Asistan Doktor UFUK SALİ HALİL
Asistan Doktor YASER İSLAMOĞLU

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Kardiyoloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nefroloji Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nefroloji Doktorları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nefroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Nefroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir