Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 24.11.2023


Perinatoloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Perinatoloji, hamilelik, doğum öncesi dönem ve doğum sonrası dönemde anne ve bebeğin sağlığını inceleyen bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Bu alan, riskli veya karmaşık gebeliklerle ilgilenir ve anne ve bebeğin sağlığını korumak için önlemler alır. Perinatologlar, yüksek riskli gebelikleri takip eder, teşhis koyar, tedavi planları yapar ve gerekli durumlarda cerrahi müdahaleler gerçekleştirir. İşte perinatoloji hastalıklarının bazı örnekleri:

  1. Gestasyonel Diyabet: Gebelik sırasında ortaya çıkan diyabet durumudur. Perinatologlar, gestasyonel diyabetin takibini yapar, kan şekeri düzeylerini kontrol eder ve uygun tedavi planlarını uygular.
  2. Preeklampsi: Gebeliğin ikinci yarısında ortaya çıkan yüksek kan basıncı ve organ hasarı ile karakterize olan bir durumdur. Perinatologlar, preeklampsiyi tanımlar, anne ve bebeğin sağlığını takip eder ve gerekli durumlarda tedavi planlarını uygular.
  3. İntrauterin Büyüme Kısıtlılığı: Bebeğin rahim içinde normalden daha yavaş büyüdüğü durumdur. Perinatologlar, bebeğin büyüme ve gelişimini izler, uygun tanısal testler yapar ve gerektiğinde tedavi planlarını uygular.
  4. Düşük Amniyotik Sıvı: Rahimdeki amniyotik sıvının normalden az olması durumudur. Perinatologlar, amniyotik sıvı düzeylerini izler, bebeğin sağlığını değerlendirir ve gerekirse tedavi önerir.
  5. Çoğul Gebelikler: İkiz, üçüz veya daha fazla bebek taşıyan gebeliklerdir. Perinatologlar, çoğul gebelikleri takip eder, bebeklerin büyüme ve gelişimini izler ve potansiyel komplikasyonları yönetir.
  6. Doğumsal Anomaliler: Bebeğin doğum öncesi dönemdeki gelişiminde oluşan yapısal bozukluklardır. Perinatologlar, prenatal tarama testleri ve ultrasonografi gibi yöntemlerle doğumsal anomalileri tespit eder, teşhis koyar ve uygun tedavi planlarını yönlendirir.

Perinatoloji, anne ve bebeğin sağlığını korumak, riskleri azaltmak ve komplikasyonları yönetmek için multidisipliner bir yaklaşım gerektiren bir alan olarak önemlidir. Perinatologlar, obstetristler, genetik uzmanları, fetal cerrahlar ve diğer sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışarak en iyi sonuçları elde etmek için birlikte çalışırlar.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Polikliniği Hakkında

Kliniğimizde, 1 uzman hekim görev yapmaktadır. Perinatoloji Polikliniği hastanemiz c blok zemin katında bulunmaktadır.

Kliniğimiz multidisipliner tedavi yaklaşımı dahilinde gereği halinde diğer branş hekimleri ile işbirliği içerisinde hizmet sunmaktadır.

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmaktır.

Tanı ve Takibi Yapılan Hastalıklar:

Yüksek riskli gebelik takibi

Annede sistemik hastalık varlığı

İkiz gebelik

Aneuploidi tanı ve tarama testleri

İntra uterin fetal transfüzyon

Servikal yetmezlik

Kötü obstetrik öykü

Genetik hastalık ve anomalili fetüs takip yönetimi

Rh uyuşmazlığı

Gebelik tansiyonu

İntrauterin gelişme geriliği gibi hastalıkların takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

Fetal eko

Fetal anatomik değerlendirme

Fetal anomali nedenli katater

Shunt Uygılaması

Koriyonik villus örneklemesi (CVS)

Kordosentez

Fetosit

Servikal yetmezlik nedenli serklaj işlemi

İntrauterin fetaltransfüzyon


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Perinatoloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Perinatoloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Perinatoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir