Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 07.12.2023


Çocuk Nöroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk nörolojisi, çocuklarda sinir sistemi bozukluklarının teşhisini, tedavisini ve takibini yapan bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Bu alanda çalışan çocuk nörologları, çocuklarda görülen beyin, omurilik, sinirler ve kaslarla ilgili hastalıkları incelerler. İşte çocuk nörolojisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Nörolojik Gelişimsel Bozukluklar: Çocuk nörologları, çocuklarda nörolojik gelişimdeki bozuklukları teşhis eder ve yönetir. Bunlar arasında otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), öğrenme bozuklukları ve dil gelişiminde gerilik gibi durumlar bulunur. Çocuk nörologları, bu bozuklukların erken teşhisini yapar ve uygun tedavi yöntemlerini belirler.
  2. Epilepsi: Epilepsi, tekrarlayan nöbetlere neden olan bir nörolojik bozukluktur. Çocuk nörologları, çocuklarda epilepsi teşhisi koyar, ilaç tedavisi planlar ve nöbet kontrolü için takip eder. Ayrıca, nadiren geçmeyen nöbetlerin cerrahi tedaviye uygun olup olmadığını değerlendirirler.
  3. Beyin ve Omurilik Hastalıkları: Çocuk nörolojisi, çocuklarda görülen beyin ve omurilik hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapar. Bunlar arasında serebral palsi, hidrosefali (beyin sıvısı birikimi), beyin tümörleri, omurilik anomalileri ve nörodejeneratif hastalıklar gibi durumlar bulunur.
  4. Sinir Kas Hastalıkları: Çocuklarda görülen sinir kas hastalıkları da çocuk nörolojisinin ilgi alanına girer. Bunlar arasında müsküler distrofi, periferik sinir hasarları, miyastenia gravis gibi durumlar bulunur. Çocuk nörologları, bu hastalıkların teşhisi, takibi ve tedavisinde rol alır.
  5. Baş Ağrısı ve Migren: Çocuklarda baş ağrısı ve migren gibi durumlar da çocuk nörolojisinin incelendiği alanlardandır. Çocuk nörologları, baş ağrısının nedenlerini belirler, tedavi planlarını oluşturur ve baş ağrısı sıklığı ve şiddeti üzerinde çalışır.

Çocuk nörologları, çocukların nörolojik sağlığını korumak, gelişim bozukluklarını yönetmek ve nörolojik hastalıkları tedavi etmek için multidisipliner bir yaklaşım kullanırlar. Ayrıca, çocuk nörolojisi alanında yapılan araştırmalar ve yenilikler doğrultusunda çocuklara en iyi tedavi seçeneklerini sunarlar.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği Hakkında

Kliniğimiz çocuk hastalıkları kliniği bünyesinde hizmet vermektedir.  Kliniğimizdeki tüm odalarda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır.
Çocuk Nöroloji Polikliniği hastanemiz C blok AZ katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günlerinde sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz. (Cuma günleri EEG çekimleri raporlanmaktadır.) Kliniğimiz multidisipliner tedavi yaklaşımı dahilinde gereği halinde diğer branş hekimleri ile işbirliği içerisinde hizmet sunmaktadır.

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmaktır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

Yenidoğan EEG’si

İki dakikalık uyku ve uyanıklık EEG’si

Bir Saatlik uyku ve uyanıklık EEG’si

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar:

Epilepsi

Ateşli havaleler

Bayılma

Serabral Palsi

Baş Ağrıları

Mikro/Makrosefali

Kas Hastalıkları

Nörokutanöz Hastalıklar

Hareket Bozuklukları

Nöromotor Gelişim Gerilikleri

Bölüme Bağlı Üniteler:

Çocuk EEG-Z Katı Çocuk nöroloji poliklinik alanı


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Nöroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir