Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 10.12.2023


Beyin ve Sinir Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Beyin ve sinir cerrahisi, beyin, omurilik, sinirler ve diğer sinir sistemi yapılarındaki hastalıkların ve bozuklukların cerrahi tedavisini kapsayan bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Beyin ve sinir cerrahları, bu alanlarda uzmanlaşmış hekimlerdir ve nörolojik rahatsızlıkların cerrahi müdahalelerle tedavi edilmesinde görev alırlar. İşte beyin ve sinir cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Beyin ve sinir cerrahisi, bir dizi hastalık ve durumu içerir. Bunlar arasında beyin tümörleri, beyin kanamaları, beyin anevrizmaları, omurilik yaralanmaları, sinir sıkışmaları, epilepsi, Parkinson hastalığı, trigeminal nevralji gibi durumlar yer alır.
  2. Cerrahi Müdahaleler: Beyin ve sinir cerrahları, hastalığın tipine ve şiddetine bağlı olarak çeşitli cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. Örneğin, beyin tümörlerinin çıkarılması, anevrizmaların kapatılması, omurilik cerrahisi, sinir sıkışmalarının düzeltilmesi gibi işlemler yapabilirler.
  3. Nörolojik Görüntüleme: Beyin ve sinir cerrahisi, hastalıkların tanısında ve tedavi planının oluşturulmasında nörolojik görüntüleme yöntemlerinden yararlanır. Manyetik rezonans görüntüleme (MRG), bilgisayarlı tomografi (BT), beyin anjiyografisi gibi görüntüleme yöntemleri, cerrahların hastalıkları değerlendirmelerine yardımcı olur.
  4. Minimal İnvaziv Cerrahi: Beyin ve sinir cerrahisi, laparoskopik cerrahi gibi minimal invaziv teknikleri kullanır. Endoskopik yöntemler, stereotaktik cerrahi ve robotik cerrahi, daha küçük kesi ve daha hızlı iyileşme süreleri sağlayabilir.
  5. Cerrahi Sonrası Bakım: Beyin ve sinir cerrahisi sonrası, cerrahlar hastaların iyileşme sürecini izler ve rehabilitasyon programlarına yönlendirirler. Cerrahi sonrası bakım, yara bakımı, ağrı yönetimi, hareket ve konuşma terapisi gibi alanları kapsar.

Beyin ve sinir cerrahisi, karmaşık bir uzmanlık alanıdır ve uzmanlığını tamamlamış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer beyin veya sinir sistemiyle ilgili bir sorununuz varsa veya cerrahi müdahale gerektiren bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir beyin ve sinir cerrahıyla görüşmeniz önemlidir.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Kliniğimiz yataklı servisi 10 tek kişilik,5 çift kişilik olmak üzere 15 yataktan oluşmaktadır. Kliniğimizdeki tüm odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, refakatçi koltuğu, televizyon (her yatak için 1 adet ), kıyafet ve eşya dolabı bulunmaktadır. Bunun dışında 1 adet 13 yataklı yoğun bakım ünitemiz mevcut olup 2. Basamak yoğun bakım hizmeti vermektedir.

Beyin ve sinir Cerrahisi Polikliniği hastanemiz AZ katında bulunmaktadır. Bu polikliniklerde hafta içi her gün sekreter kayıt masalarından sıra veya 182 MHRS sisteminden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

Hastanemizde, kliniğimizin kullanımında 2 ameliyathane odası mevcuttur. Ameliyathanelerimiz modern ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış ve enfeksiyondan korunma anlamında en üst düzey güvenlik önlemleri alınmış yapıya sahiptir.

Kliniğimizin hedefi, hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı ve tedavileri sunmak, ülkemiz tıbbına katkıda bulunacak bilimsel çalışma ve projeler yapmaktır.

Klinikte Yapılan Özellikli İşlemler:

Spinal Cerrahi

Kafa Travmaları


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Beyin ve Sinir Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir