Kayseri Şehir Hastanesi
Kayseri Şehir Hastanesi

Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 05.07.2023


Beyin ve Sinir Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Beyin ve sinir cerrahisi, beyin, omurilik, sinirler ve diğer sinir sistemi yapılarındaki hastalıkların ve bozuklukların cerrahi tedavisini kapsayan bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Beyin ve sinir cerrahları, bu alanlarda uzmanlaşmış hekimlerdir ve nörolojik rahatsızlıkların cerrahi müdahalelerle tedavi edilmesinde görev alırlar. İşte beyin ve sinir cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Beyin ve sinir cerrahisi, bir dizi hastalık ve durumu içerir. Bunlar arasında beyin tümörleri, beyin kanamaları, beyin anevrizmaları, omurilik yaralanmaları, sinir sıkışmaları, epilepsi, Parkinson hastalığı, trigeminal nevralji gibi durumlar yer alır.
  2. Cerrahi Müdahaleler: Beyin ve sinir cerrahları, hastalığın tipine ve şiddetine bağlı olarak çeşitli cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. Örneğin, beyin tümörlerinin çıkarılması, anevrizmaların kapatılması, omurilik cerrahisi, sinir sıkışmalarının düzeltilmesi gibi işlemler yapabilirler.
  3. Nörolojik Görüntüleme: Beyin ve sinir cerrahisi, hastalıkların tanısında ve tedavi planının oluşturulmasında nörolojik görüntüleme yöntemlerinden yararlanır. Manyetik rezonans görüntüleme (MRG), bilgisayarlı tomografi (BT), beyin anjiyografisi gibi görüntüleme yöntemleri, cerrahların hastalıkları değerlendirmelerine yardımcı olur.
  4. Minimal İnvaziv Cerrahi: Beyin ve sinir cerrahisi, laparoskopik cerrahi gibi minimal invaziv teknikleri kullanır. Endoskopik yöntemler, stereotaktik cerrahi ve robotik cerrahi, daha küçük kesi ve daha hızlı iyileşme süreleri sağlayabilir.
  5. Cerrahi Sonrası Bakım: Beyin ve sinir cerrahisi sonrası, cerrahlar hastaların iyileşme sürecini izler ve rehabilitasyon programlarına yönlendirirler. Cerrahi sonrası bakım, yara bakımı, ağrı yönetimi, hareket ve konuşma terapisi gibi alanları kapsar.

Beyin ve sinir cerrahisi, karmaşık bir uzmanlık alanıdır ve uzmanlığını tamamlamış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer beyin veya sinir sistemiyle ilgili bir sorununuz varsa veya cerrahi müdahale gerektiren bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir beyin ve sinir cerrahıyla görüşmeniz önemlidir.


Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesinden nakil olan uzman doktorlar tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde kuruldu.

Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde; 1 Başasistan, 10 Uzman doktor görev yapmaktadır. 19 adet servis hasta yatağı , 14 adet 3. Basamak yoğun bakım yatağımız mevcuttur. 5 poliklinikte ayda ortalama 6000 randevulu ve randevusuz hasta muayenesi yapılmaktadır. 2 ameliyat odasında ayda Ortalama 120 ameliyat yapılmaktadır Başlıca yapılan ameliyatlar:

– Nörotravma
– Beyin, sinir ve omurilik travması sonrası gelişen patolojilerin medikal ve cerrahi tedavisi,
– Nöroonkolojik cerrahi: Beyin, omurilik ve periferik sinir tümörlerinin cerrahi tedavisi

– Nörovasküler cerrahi : Beyin ve omurilik bölgesinde görülen damarsal patolojilerin cerrahi tedavisi.
– Ağrı Tedavisi : Kronik baş, boyun, sırt ve bel ağrılarına sebep olan problemlerin tetkik ve tedavisi,
– Periferik Sinir Sistemi Cerrahisi : Periferik sinirlerle ilgili her türlü travma, tuzak nöropati ve tümörlerin tetkik ve tedavisi,
– Spinal Cerrahi : Bel ve boyun fıtıklarının mikrocerrahi ile tedavisi, travma ve diğer patolojik durumlara (dejenerasyon, enfeksiyon, tümör ve vasküler lezyonlar) bağlı gelişen omurga ve omurilik patolojilerinin tetkik ve tedavisi, perkütan minimal invaziv yaklaşımla(vertebroplasti, kifoplasti) patolojik omurga kırıklarının cerrahi tedavisi
– Fonksiyonel Nöroşirürji: İlaç tedavisine cevap vermeyen sara nöbetleri (vagal sinir stimülatörü yerleştirilmesi), spastisite ve medikal tedaviye yanıt vermeyen ağrı gibi patolojilerin cerrahi ameliyatları yapılmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Beyin ve Sinir Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Kayseri Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Şeker Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:77 Kocasinan / KAYSERİ 38080


☎️ İletişim:

0352 315 77 00 – 01 – 02


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir