İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 06.07.2023


Üroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Üroloji, idrar sistemi ve erkek üreme sistemiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölgeyi etkileyen birçok hastalık ve durum vardır. İşte yaygın üroloji hastalıklarından bazıları:

  1. İdrar Yolu Enfeksiyonları: Bakterilerin idrar yolunda enfeksiyona neden olduğu yaygın bir rahatsızlıktır. İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, idrarda kan veya bulanıklık gibi belirtilerle kendini gösterir.
  2. İdrar Kesesi Problemleri: İdrar kesesinin düzgün çalışmadığı durumlar, idrarın tam olarak boşaltılamamasına veya sık idrara çıkmaya neden olabilir. İdrar kaçırma (inkontinans), idrar tutamama, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlar bu kategoriye girer.
  3. Böbrek Taşları: Böbreklerde oluşan taşlar, idrar yoluyla vücuttan atılması gereken minerallerin birikmesi sonucu meydana gelir. Taşlar idrar yolunda tıkanıklığa, şiddetli ağrıya ve idrarda kanama gibi belirtilere yol açabilir.
  4. Prostat Problemleri: Prostat, erkeklerde üreme sisteminin bir parçasıdır. Prostat bezinde büyüme (benign prostat hiperplazisi) veya kanser gibi sorunlar prostat sağlığını etkileyebilir. Bu durumlar idrar akışında zorlanma, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi belirtilere neden olabilir.
  5. Üreme Sorunları: Erkeklerde üreme yeteneğini etkileyen birçok faktör vardır. Sperm sayısı, sperm hareketliliği ve hormonal dengede meydana gelen sorunlar, çocuk sahibi olma konusunda zorluklara yol açabilir.
  6. Cinsel İşlev Bozuklukları: Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık), erken boşalma, orgazm sorunları gibi durumları kapsar. Psikolojik veya fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilirler.

Bu sadece bazı yaygın üroloji hastalıklarının örnekleridir. Üroloji uzmanları, teşhis ve tedavi için uygun testleri yaparak hastalıkların belirtilerini ve sebeplerini tespit ederler. Üroloji alanında uzmanlaşmış bir doktor, hastaların sorunlarını değerlendirebilir ve uygun tedavi yöntemlerini önerir.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği Hakkında

Hastanemiz Üroloji Kliniği; 42 Hasta yatağı, 8 Poliklinik ve özellikli operasyonların yapıldığı 4 Ameliyat masası ile gerek endoüroloji-taş hastalığı, gerek üroonkolojik cerrahi ve gerekse de kadın-çocuk ürolojisi ile ilgili her türlü modern operasyonu yapabilecek kapasiteye ve gerekli teknik alet donanımına sahiptir.
    İstanbul Anadolu yakasının en büyük kapasiteye sahip Üroloji Kliniği olarak İstanbul ve il dışından başvuran binlerce hastaya hizmet vermektedir.

•Taş Kırma

•Prostat Kanser Cerrahisi 

•Mesane Kanser Cerrahisi 

•Böbrek Kanser veya İyi Huylu Hastalıklar Cerrahisi

•Böbrek Üstü Bezi (Adrenal bez ) Cerrahisi 

•İleri Düzey Laparoskopik Cerrahi ( Sistektomi, Prostatektomi, Pyeloplasti, Sakrokolpopeksi, RPLND)

•Testis Tümörü Ameliyatları

•Metastatik Testis Tümörü Ameliyatları

•Prostatik İyi Huylu Hastalıkları Ameliyatları 

•İdrar Kaçırma Ameliyatları ( TOT, Sistosel, Rektosel, Male Sling,Artifisyel Sfinkter takılması)

•Çocuk Üroloji Ameliyatları ( Up Darlık, Hipospadias, Epispadias, Böbrek reflü, İnmemiş Testis ameliyatları)

•Erkek Cinsel İşlev Bozukluğu Ameliyatları ( Penil Protez,  Penil Eğrilik, Shunt ameliyatları)

•Üriner sistem taşı ( Böbrek, Üreter, Mesane) ameliyatları 

•Böbrek Yetmezliği Müdaheleleri ( DJ stent, Nefrostomi kateter takılması)

•Sistoskopi, Prostat biyopsi, Ürodinami, Üroflowmetri tetkikleri


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Üroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Üroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii 34865 Kartal / İSTANBUL


☎️ İletişim:

0.216 441 39 00 / 0.216 458 50 00


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir