İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 07.07.2023


Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, vücut şekillendirme, doku onarımı, rekonstrüksiyon ve estetik iyileştirmelerle ilgilenen bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Bu alan, doğuştan veya kazadan kaynaklanan kusurları düzeltme, travmatik yaralanmaların onarılması, kanser cerrahisi sonrası rekonstrüksiyon, yanık tedavisi ve estetik ameliyatlar gibi çeşitli prosedürleri içerir.

Plastik cerrahi, vücudun farklı bölgelerindeki şekil bozukluklarını düzeltme amacıyla yapılan cerrahi müdahaleleri kapsar. Örnek olarak, yüz germe, meme büyütme veya küçültme, burun estetiği (rinoplasti), karın germe (abdominoplasti) ve liposuction gibi estetik ameliyatlar plastik cerrahinin alanına girer. Plastik cerrahi aynı zamanda kafa ve boyun bölgelerindeki yaralanmaların onarımı, el cerrahisi, deri kanserinin cerrahi tedavisi ve yanık yaralarının rekonstrüksiyonu gibi rekonstrüktif ameliyatları da içerir.

Rekonstrüktif cerrahi, travmatik yaralanmalar, kanser cerrahisi sonrası defektler veya doğuştan gelen anomaliler gibi durumlar nedeniyle kaybedilen veya zarar gören doku ve organları onarmayı hedefler. Bu tür cerrahi müdahaleler, cilt greftleri, flepler (doku transferleri), mikrocerrahi teknikler ve protez implantasyonu gibi yöntemleri içerebilir. Rekonstrüktif cerrahi, hastaların fonksiyonlarını ve görünümlerini restore etmeyi amaçlar.

Estetik cerrahi, kişinin estetik tercihlerine yönelik cerrahi girişimler yapmayı amaçlar. Bu tür cerrahi prosedürler, kişinin dış görünümünü iyileştirmek veya belirli bir özelliği değiştirmek için gerçekleştirilir. Estetik cerrahi, burun estetiği, meme büyütme veya küçültme, liposuction, karın germe, yüz germe ve botoks enjeksiyonları gibi prosedürleri içerir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, hastaların fiziksel ve psikolojik sağlığını iyileştirmek için bir dizi cerrahi teknik ve yenilikçi yöntemler kullanır. Bu alanda çalışan cerrahlar, uzun bir eğitim sürecinden geçerler ve hastaların ihtiyaçlarını karşılamak, güvenli bir şekilde müdahale etmek ve en iyi sonuçları elde etmek için multidisipliner bir yaklaşım kullanırlar.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Polikliniği Hakkında

Plastik Cerrahi insan vücudunun her bölgesinde ameliyat yapan bir branştır.
Plastik Cerrahi Kliniğimiz tarafından tam zamanlı maksillofasial kırıklar ve çene cerrahisi işlemleri, dudak damak yarıkları, doğumsal anomaliler, cilt kanserleri, bası yaraları, travma sonrası bozuklukların düzeltilmesi, yanık hastalarının subakut dönemde rejeneratif yöntemlerle (kemik iliği ve yağ kaynaklı kök hücre ve hücre spreyleri) tedavileri, kronik yara ve diabetik ayak hastalarının tedavileri, ürogenital ameliyatlar, meme kanseri sonrası meme onarımı ameliyatları, ayrıca meme küçültme ve büyültme, kepçe kulak ve rinoplasti ameliyatları, estetik kaş ve yüz germe, estetik ve rekonstrüktif göz kapağı ameliyatları, PRP ve yağ ile cilt yenileme işlemleri, erkek meme büyümesi ameliyatları gerçekleştirilmektedir.
Tüm acil el cerrahisi vakaları Plastik Cerrahi Kliniğimiz tarafından karşılanmakta, Mikro Cerrahi, replantasyon ve revaskülarizasyon işlemleri başarıyla tarafımızdan ve kliniğimizde çalışmakta olan el cerrahlarımız tarafından gerçekleşmektedir.

• Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi
• Mikro Cerrahi

• Rekonstrüksiyon
• Estetik Cerrahi

• Rejeneratif Tıp ve Kök Hücre Uygulamaları   
• El Cerrahisi


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Plastik, Rekanstrüktif ve Estetik Cerrahi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii 34865 Kartal / İSTANBUL


☎️ İletişim:

0.216 441 39 00 / 0.216 458 50 00


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Romatoloji Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Romatoloji Doktorları, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Romatoloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Romatoloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir