İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Doktorları

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 13.07.2023


El Cerrahisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler


El cerrahisi, el ve bilek bölgesindeki rahatsızlıkların tedavi edilmesine odaklanan bir cerrahi alanıdır. El cerrahisi, el ve bilek fonksiyonunu geri kazandırmak, ağrıyı hafifletmek, yaralanmaları onarmak veya eldeki tümörleri tedavi etmek gibi çeşitli durumları ele alır.

El cerrahisinin alanları arasında karpal tünel sendromu, el bileği kırıkları, tendon yaralanmaları, eldeki sinir sıkışmaları, eldeki tümörler, eldeki dejeneratif hastalıklar ve romatoid artrit gibi durumlar yer alır. El cerrahları, bu rahatsızlıkları değerlendirmek, teşhis etmek ve tedavi etmek için çeşitli cerrahi teknikler kullanırlar.

El cerrahisi genellikle minimal invaziv yöntemlerle gerçekleştirilir. Bu, küçük kesilerin kullanıldığı ve endoskopik veya laparoskopik tekniklerin kullanıldığı anlamına gelir. Bu yöntemler, daha hızlı iyileşme süreleri, daha az ağrı ve daha az doku hasarı gibi avantajlara sahiptir.

El cerrahisi, bir dizi prosedürü içerebilir, örneğin:

  1. Karpal tünel sendromu cerrahisi: El bileğindeki sinirin sıkıştığı bir durumu düzeltmek için yapılan bir prosedürdür.
  2. Tendon onarımı: Yaralanmış bir tendonu onarmak veya yeniden bağlamak için cerrahi bir müdahale yapılır.
  3. El bileği artroskopisi: El bileğindeki eklemi incelemek ve tedavi etmek için endoskopik bir yöntem kullanılır.
  4. El bileği kırığı düzeltme: El bileğindeki kırıkları düzeltmek için cerrahi müdahale yapılır.
  5. Tümör çıkarma: Eldeki tümörleri çıkarmak veya tedavi etmek için cerrahi yöntemler kullanılır.

El cerrahisi genellikle bir el cerrahı tarafından gerçekleştirilir. Bu uzmanlar, el ve bilek problemlerini tanımlamak ve tedavi etmek için geniş bir eğitim almıştır. Tedavi yöntemi, hastanın durumuna ve sorunun ciddiyetine bağlı olarak değişir.

El cerrahisi genellikle başarılı sonuçlar verir ve hastaların el fonksiyonlarını geri kazanmalarına yardımcı olur. Ancak, her cerrahi işlemde olduğu gibi, komplikasyonlar ve iyileşme süreci hakkında bilgilendirilmek önemlidir.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Polikliniği Hakkında


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

El Cerrahi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi El Cerrahi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii 34865 Kartal / İSTANBUL


☎️ İletişim:

0.216 441 39 00 / 0.216 458 50 00


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Endokrinoloji Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Endokrinoloji Doktorları, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Endokrinoloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Endokrinoloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir