Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 18.06.2023


Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk kalp ve damar cerrahisi, doğumsal kalp hastalıkları veya edinilmiş kalp problemlerinin cerrahi müdahale ile tedavi edilmesini kapsayan bir alandır. Bu cerrahi prosedürler, çocuklarda kalp ve damar sağlığını düzeltmek veya iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilir. İşte çocuk kalp ve damar cerrahisi hakkında bazı temel bilgiler:

  1. Doğumsal Kalp Hastalıkları Cerrahisi: Doğuştan gelen kalp anomalilerini düzeltmek için cerrahi müdahale gerekebilir. Örneğin, ventriküler septal defekt (VSD) veya atriyal septal defekt (ASD) gibi deliklerin kapatılması, Fallot tetralojisi gibi kompleks anomalilerin düzeltilmesi veya transpozisyon gibi büyük arterlerin yer değiştirmesi durumunda revaskülarizasyon işlemleri yapılabilir.
  2. Kalp Kapak Cerrahisi: Doğumsal veya edinilmiş kalp kapak hastalıkları çocuklarda da görülebilir. Hasarlı veya daralmış kapakların onarılması veya değiştirilmesi amacıyla kapak cerrahisi uygulanabilir. Bu, pulmoner, mitral veya aort kapaklar gibi çeşitli kalp kapaklarını içerebilir.
  3. Koroner Arter Cerrahisi: Çocuklarda nadir olsa da, bazı durumlarda koroner arterlerde anormallikler veya tıkanıklıklar olabilir. Bu durumlarda, koroner arter bypass cerrahisi veya diğer revaskülarizasyon prosedürleri uygulanabilir.
  4. Damar Cerrahisi: Çocuklarda damar anomalileri, özellikle arteriyovenöz malformasyonlar veya anevrizmalar gibi durumlar cerrahi müdahale gerektirebilir. Damar cerrahisi, anormal damarları düzeltmek veya yerine koymak amacıyla gerçekleştirilir.

Çocuk kalp ve damar cerrahisi, uzman bir çocuk kardiyak cerrah tarafından gerçekleştirilir. Bu cerrahlar, özel eğitim almış ve çocukların özel cerrahi ihtiyaçlarını karşılamak için uzmanlaşmıştır. Çocuk cerrahisi genellikle minimal invaziv tekniklerle gerçekleştirilir, bu da daha küçük kesiler, daha hızlı iyileşme süreci ve daha az komplikasyon anlamına gelebilir.

Ancak, her durum için cerrahi gerekmeyebilir. Bazı çocuklarda ilaç tedavisi veya kateter tabanlı girişimsel prosedürler yeterli olabilir. Cerrahi seçeneği, çocuğun spesifik durumuna, hastalığın ciddiyetine ve cerrahi ekibin değerlendirmesine bağlı olarak belirlenir.

Çocuğunuzda kalp veya damar sorunları olduğunu düşünüyorsanız, bir çocuk kardiyolog veya çocuk kalp ve damar cerrahı ile görüşmek önemlidir. Bu uzmanlar, durumu değerlendirecek, doğru teşhis koyacak ve uygun tedavi seçeneklerini sunacaktır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği Hakkında


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Doktorları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Endokrinoloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir