İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Doktorları

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 13.07.2023


Gastroenteroloji Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının cerrahi tedavisi ile ilgilenen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Gastroenteroloji cerrahları, mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi ve pankreas gibi sindirim sistemi organlarında ortaya çıkan hastalıkların tanısını koymak ve cerrahi müdahaleler gerçekleştirmek için eğitim almıştır. İşte gastroenteroloji cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının çeşitli alanlarını kapsar. Bunlar arasında mide ve bağırsak tümörleri, ülseratif kolit, Crohn hastalığı, karaciğer hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, pankreas hastalıkları ve rektal prolapsus gibi durumlar bulunur.
  2. Cerrahi Müdahaleler: Gastroenteroloji cerrahları, hastalığın türüne ve şiddetine bağlı olarak çeşitli cerrahi prosedürler uygularlar. Örneğin, mide kanseri gibi tümörlerin çıkarılması, kolon kanseri gibi bağırsak tümörlerinin cerrahi tedavisi, safra kesesi taşlarının çıkarılması ve pankreas tümörlerinin cerrahi olarak çıkarılması gibi işlemler yapabilirler.
  3. Laparoskopik Cerrahi: Gastroenteroloji cerrahisi, laparoskopik cerrahi yöntemlerini sıklıkla kullanır. Bu, kamera ve ince aletlerin kullanıldığı minimal invaziv bir cerrahi tekniktir. Laparoskopik cerrahi, daha az invaziv olması, daha kısa iyileşme süresi ve daha az komplikasyon riski gibi avantajlara sahiptir.
  4. Endoskopik Girişimler: Gastroenteroloji cerrahları, bazı durumlarda endoskopik girişimler yapabilirler. Bu, esnek bir tüpün (endoskop) kullanıldığı ve sindirim sistemi içerisine girilerek yapılan bir prosedürdür. Örneğin, endoskopik retrograd kolanjiyopankreatografi (ERCP) ile safra yollarındaki tıkanıklıklar açılabilir veya endoskopik mukozal rezeksiyon (EMR) ile mide veya bağırsak polipleri çıkarılabilir.
  5. Cerrahi Sonrası Bakım: Gastroenteroloji cerrahisi sonrası, cerrahlar hastaların iyileşmesini izlemek ve gerektiğinde takip tedavilerini sağlamak için hastaları düzenli olarak takip ederler. Cerrahi sonrası bakım, yara iyileşmesi, beslenme düzeni ve yaşam tarzı değişikliklerini içerebilir.

Gastroenteroloji cerrahisi, sindirim sistemi hastalıklarının cerrahi tedavisinde uzmanlaşmış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer sindirim sistemiyle ilgili bir rahatsızlığınız varsa veya cerrahi tedavi gerektiren bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir gastroenteroloji cerrahıyla görüşmeniz önerilir.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği Hakkında


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Gastroenteroloji Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii 34865 Kartal / İSTANBUL


☎️ İletişim:

0.216 441 39 00 / 0.216 458 50 00


📧 E-Posta
:

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Doktorları başlıklı makalemizde İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Doktorları, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Polikliniği Doktor Kadrosu ve İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir