Eskişehir Şehir Hastanesi
Eskişehir Şehir Hastanesi

Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Doktorları

Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Doktorları


Jinekolojik Onkoloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Jinekolojik onkoloji, kadın üreme organlarının kanserlerini inceleyen ve tedavi eden bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Bu alanda çalışan jinekolojik onkologlar, rahim, yumurtalıklar, rahim ağzı, vajina ve vulva gibi kadın üreme organlarındaki kanserlerle ilgilenirler. İşte jinekolojik onkoloji hakkında daha fazla bilgi:

  1. Rahim Kanseri: Rahim kanseri, rahim (uterus) iç yüzeyinden köken alan kanser hücrelerinin büyümesiyle oluşan bir kanser türüdür. En sık görülen jinekolojik kanserlerden biridir. Jinekolojik onkologlar, rahim kanserinin erken teşhisi, cerrahi müdahale, kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavi seçeneklerini yönetirler.
  2. Yumurtalık Kanseri: Yumurtalık kanseri, yumurtalıklarda (over) başlayan kanser hücrelerinin büyümesiyle oluşan bir kanser türüdür. Erken evrelerde genellikle belirti vermez ve ilerleyen evrelerde teşhis edilir. Jinekolojik onkologlar, yumurtalık kanserinin cerrahi çıkarılması, kemoterapi, hedefe yönelik tedaviler ve immünoterapi gibi tedavi seçeneklerini yönetirler.
  3. Rahim Ağzı Kanseri: Rahim ağzı kanseri, rahim ağzının hücrelerindeki anormal büyüme ve değişiklikler sonucu oluşan bir kanser türüdür. Genellikle HPV (Human Papilloma Virus) enfeksiyonu ile ilişkilidir. Jinekolojik onkologlar, rahim ağzı kanserinin erken teşhisi, konizasyon (dondurarak çıkarma) prosedürleri, radyoterapi, kemoterapi ve cerrahi tedavi yönetimini sağlarlar.
  4. Vajina ve Vulva Kanseri: Vajina kanseri, vajinanın iç yüzeyinde oluşan kanser hücrelerinin büyümesiyle ortaya çıkar. Vulva kanseri ise vulva (dış cinsel organlar) bölgesinde oluşan kanser hücrelerinin büyümesidir. Jinekolojik onkologlar, vajina ve vulva kanserlerinin cerrahi çıkarılması, radyoterapi, kemoterapi ve diğer tedavi seçeneklerini yönetirler.

Jinekolojik onkologlar, jinekolojik kanserlerin erken teşhisini yapmak, tedavi stratejilerini belirlemek, cerrahi müdahaleleri gerçekleştirmek ve hastaların takibini sağlamak için çalışırlar. Multidisipliner bir yaklaşım içinde çalışarak, hastaların yaşam kalitesini artırmaya ve kanserle mücadele etmeye odaklanırlar.


Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Polikliniği Hakkında

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi kadınlarda genital organlarla ilgili olan kanserler ve kanser öncüsü lezyonlar ile ilgilenen bir bilim dalıdır. 

Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, döllenmiş olan yumurtayı taşımaya yarayan tüpler, vajen ve vajen girişini sınırlayan vulva’dır. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılır. Bu organlardan kaynaklanan kanserleri inceleyen bilim dalı ise Jinekolojik Onkolojidir.


Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Jinekolojik Onkoloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Jinekolojik Onkoloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Eskişehir Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

71 Evler Mahallesi, Çavdarlar Sk., 26080 Odunpazarı/Eskişehir


☎️ İletişim:

(0222) 611 4000


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Şehir Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Doktorları başlıklı makalemizde Eskişehir Şehir Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Doktorları, Eskişehir Şehir Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Kliniği Doktorları ve Eskişehir Şehir Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Kliniği Uzmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir