Eskişehir Şehir Hastanesi
Eskişehir Şehir Hastanesi

Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları

Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları


Çocuk Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk cerrahisi, doğumdan 18 yaşına kadar olan çocuklarda cerrahi müdahalelerin yapıldığı tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış cerrahlar, çocuklarda doğuştan gelen anormalliklerin düzeltilmesi, yaralanmaların tedavisi, tümörlerin çıkarılması gibi cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. İşte çocuk cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

  1. Uzmanlık Alanları: Çocuk cerrahisi, genel olarak iki ana uzmanlık alanına ayrılır. Bunlar pediatrik cerrahi ve neonatal cerrahidir. Pediatrik cerrahi, çocuklarda her türlü cerrahi prosedürü kapsarken, neonatal cerrahi özellikle yeni doğan bebeklerdeki cerrahi müdahaleleri içerir.
  2. Doğumsal Anomaliler: Çocuk cerrahisi, doğum sırasında veya doğum öncesi dönemde ortaya çıkan doğumsal anomalilerin tedavisinde önemli bir rol oynar. Bunlar arasında yenidoğan barsak tıkanıklıkları, omurga defektleri, kalp anomalileri, sindirim sistemi anormallikleri ve ürogenital bozukluklar bulunur.
  3. Yaralanmalar ve Acil Durumlar: Çocuk cerrahisi, çocuklarda meydana gelen yaralanmaların tedavisinde de görev alır. Kaza sonucu oluşan kırıklar, yanıklar, travmatik yaralanmalar ve karın içi travmalar gibi acil cerrahi müdahaleler gerektiren durumlar çocuk cerrahlarının alanına girer.
  4. Tümörlerin Tedavisi: Çocuklarda görülen tümörlerin cerrahi tedavisi de çocuk cerrahisinin bir parçasıdır. Çocuklarda kanser, beyin tümörleri, böbrek tümörleri, karaciğer tümörleri gibi çeşitli bölgelerde ortaya çıkabilir ve cerrahi müdahale genellikle tümörün çıkarılması veya azaltılması amacıyla yapılır.
  5. Laparoskopik Cerrahi: Çocuk cerrahisi alanında laparoskopik cerrahi de yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Bu yöntem, kamera ve ince aletlerin kullanıldığı minimal invaziv bir cerrahi yöntemdir. Laparoskopik cerrahi, çocukların daha hızlı iyileşmesine ve daha az komplikasyona sahip olmasına yardımcı olabilir.

Çocuk cerrahisi, çocukların özel ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim almış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Bu cerrahlar, çocukların fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarına duyarlıdır ve çocukların sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde tutmak için özel teknikler kullanırlar. Eğer çocuğunuzda cerrahi bir müdahale gerektiği düşünülüyorsa, çocuk cerrahisi uzmanıyla görüşmek önemlidir.


Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Doğumsal anomaliler olarak bilinen doğum sırasında mevcut fiziksel biçim bozuklukların ve pek fazlaca hastalığın tanı ve tedavisi ile çocuk cerrahisi kısmı hekimleri ilgilenir. Kalp hastalıkları hariç olmak suretiyle göğüs, jinekoloji, onkoloji, endokrin, hazım sistemi, travma, karın ve göbek fıtığı cerrahisi başlıca uzmanlık alanlarıdır. Açık ameliyatların yanı sıra kapalı ameliyat olarak malum laparoskopik ve torakoskopik cerrahi girişimler de çocuk cerrahı tarafınca uygulanır.


Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

71 Evler Mahallesi, Çavdarlar Sk., 26080 Odunpazarı/Eskişehir


☎️ İletişim:

(0222) 611 4000


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları, Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Doktorları ve Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Uzmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir