Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 02.10.2023


Üroloji Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Üroloji, idrar sistemi ve erkek üreme sistemiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölgeyi etkileyen birçok hastalık ve durum vardır. İşte yaygın üroloji hastalıklarından bazıları:

  1. İdrar Yolu Enfeksiyonları: Bakterilerin idrar yolunda enfeksiyona neden olduğu yaygın bir rahatsızlıktır. İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, idrarda kan veya bulanıklık gibi belirtilerle kendini gösterir.
  2. İdrar Kesesi Problemleri: İdrar kesesinin düzgün çalışmadığı durumlar, idrarın tam olarak boşaltılamamasına veya sık idrara çıkmaya neden olabilir. İdrar kaçırma (inkontinans), idrar tutamama, idrar yaparken zorlanma gibi sorunlar bu kategoriye girer.
  3. Böbrek Taşları: Böbreklerde oluşan taşlar, idrar yoluyla vücuttan atılması gereken minerallerin birikmesi sonucu meydana gelir. Taşlar idrar yolunda tıkanıklığa, şiddetli ağrıya ve idrarda kanama gibi belirtilere yol açabilir.
  4. Prostat Problemleri: Prostat, erkeklerde üreme sisteminin bir parçasıdır. Prostat bezinde büyüme (benign prostat hiperplazisi) veya kanser gibi sorunlar prostat sağlığını etkileyebilir. Bu durumlar idrar akışında zorlanma, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi belirtilere neden olabilir.
  5. Üreme Sorunları: Erkeklerde üreme yeteneğini etkileyen birçok faktör vardır. Sperm sayısı, sperm hareketliliği ve hormonal dengede meydana gelen sorunlar, çocuk sahibi olma konusunda zorluklara yol açabilir.
  6. Cinsel İşlev Bozuklukları: Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, erektil disfonksiyon (iktidarsızlık), erken boşalma, orgazm sorunları gibi durumları kapsar. Psikolojik veya fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilirler.

Bu sadece bazı yaygın üroloji hastalıklarının örnekleridir. Üroloji uzmanları, teşhis ve tedavi için uygun testleri yaparak hastalıkların belirtilerini ve sebeplerini tespit ederler. Üroloji alanında uzmanlaşmış bir doktor, hastaların sorunlarını değerlendirebilir ve uygun tedavi yöntemlerini önerir.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği Hakkında

Üroloji bölümü, kadın ve erkeklerin üriner sistemleri ile, erkek genital sistem hastalıklarının tanı ve tedavisinden sorumlu branştır.

Kliniğimizde, 2 Doçent,5 Uzman Doktor, 5 servis hemşiresi, 4 ameliyathane hemşiresi, 3 sağlık memuru ve 5 tibbi sekreter görev yapmaktadır. Kliniğimiz yataklı servisi 1 adet servis kanadı ve 20 yataktan oluşmaktadır. Odalarda lavabo, banyo-tuvalet ve televizyon, buzdolabı ve refakatçi kanepesi bulunmaktadır.

Kliniğimizde; Ürogenital hastalıkların tanı ve tedavisi başarıyla uygulanmaktadır. Böbrek, mesane, prostat ve testis tümörlerinin tanı, tedavi ve takipleri yapılmaktadır. Erkek infertilitesine yok açan varikosel, hormonal bozukluklar gibi nedenlerin tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.  Üriner sistem taş hastalığı, prostat büyümesine bağlı idrar rahatsızlıklarının açık ve endoskopik tedavisi yapılmaktadır.

Hastanemizin 1. katında yer alan ameliyathanesinde kliniğimizin 2 adet ameliyat odası vardır. Açık cerrahi ve endoskopik ameliyatlar başarı ile uygulanmaktadır. Ameliyat odalarımız modern ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış olup enfeksiyonlardan korunma için en üst düzey güvenlik önlemleri alınmıştır.

Üroloji polikliniğimiz hastanemiz alt zemin katta bulunmaktadır. Üroloji heyet polikliniği B blok zemin kat sağlık kurulu alanında bulunmaktadır.

Kliniğimizin hedefi hastalarımıza kanıta dayalı tıp eşliğinde en iyi ve yeni tanı tedavileri sunmaktır.

ÜROLOJI POLIKLINIK ALANINDA BULUNAN ÜNITELER

Endoskopi ve ünitesi:

Hastanemizin Alt zemin katındaki poliklinik alanında endoskopi ünitesi bulunmaktadır. Bu ünitemizde hastalarının günübirlik olarak lokal anestezi altında sistoskopi, double-j çekimi işlemleri ile intravezikal BCG uygulamaları yapılmaktadır.

Üroloji müdahale odası:

Lokal nestezi altında idrar sondası takılması, pansuman, dikiş alma, hormonoterapi uygulanan prostat kanseri hastalarına ilaç uygulaması, üretral dilatasyon gibi lokal anastezi altında ürolojik müdahaleler yapılmaktadır.

Üroflowmetri:

Özellikle prostat hipertrofisi, üretra darlığı gibi durumlara bağlı olarak gelişen işeme bozukluklarının tanısında üroflowmetri yapılmaktadır.

Taş kırma ünitesi:

Vücut dışı şok dalgaları ile taş kırma (ESWL) ünitemiz Hastanemizin zemin kat üroloji poliklinik alanında yer almaktadır. Endikasyon dahilinde, üriner sistem taşları, ESWL yöntemi ile ameliyata gerek olmadan tedavi edilmektedir.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Üroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Üroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Üroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Ulukent Mahallesi (Doğukent Depo Mevkii) Onbaşı Sokak No: 99 Elazığ / Merkez


☎️ İletişim:

0424 606 60 00 – 0424 2380032- 04242381136 Fax:0424 212 14 61


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları başlıklı makalemizde Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir