Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Doktorları


Cildiye(Dermatoloji) Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Dermatoloji, cilt, saç, tırnaklar ve mukoza membranları gibi deriyle ilgili hastalıkların teşhis, tedavi ve önlenmesiyle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Dermatologlar, çeşitli cilt hastalıklarını tanımlar, tedavi eder ve yönetir. İşte bazı yaygın cilt hastalıkları hakkında genel bir bilgi:

  1. Akne: Akne, genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan ciltte yağlı ve sivilceli lezyonlara neden olan bir rahatsızlıktır. Siyah noktalar, beyaz noktalar, sivilceler ve kistler gibi lezyonlarla karakterizedir. Akne tedavisi, temizleyici ve topikal ilaçlar, oral ilaçlar veya ileri durumlarda lazer tedavisi gibi çeşitli yöntemler içerebilir.
  2. Egzama: Egzama, ciltte kızarıklık, kaşıntı, kuruluk ve kabarcıklarla karakterize edilen bir iltihaplanma durumudur. Atopik dermatit, kontak dermatit, seboreik dermatit gibi farklı türleri vardır. Egzama tedavisi, cilt nemlendiricileri, kortikosteroid kremler, antihistaminikler ve tetikleyici faktörlerden kaçınma gibi yöntemleri içerebilir.
  3. Psoriasis: Psoriasis, hızlı hücre büyümesi sonucu ciltte kızarıklık, kalınlaşma, pullanma ve plaklar oluşturan bir otoimmün hastalıktır. Tedavide topikal kortikosteroidler, fototerapi, immün sistem modülatörleri ve biyolojik ilaçlar kullanılabilir.
  4. Mantar enfeksiyonları: Ciltte veya tırnaklarda mantar enfeksiyonları oluşabilir. Örneğin, tinea corporis (kasık mantarı), tinea pedis (ayak mantarı), tinea cruris (kasık mantarı), tinea versicolor (renkli yama mantarı) gibi farklı tipleri vardır. Mantar enfeksiyonlarının tedavisi genellikle antifungal ilaçlarla yapılır.
  5. Dermatitler: Kontakt dermatit, alerjik reaksiyonlar veya tahriş edici maddelere maruz kalma sonucu ciltte kızarıklık, kaşıntı ve döküntülerle karakterizedir. İyileşme için tetikleyici maddenin ortadan kaldırılması ve topikal kortikosteroidler veya immün sistem modülatörleri kullanılabilir.

Bu sadece birkaç örnek olup dermatoloji alanında birçok farklı hastalık bulunmaktadır. Dermatologlar, hastanın durumunu değerlendirir, doğru tanı koyar ve uygun tedavi yöntemlerini önerirler. Erken tanı ve tedavi, cilt hastalıklarının yönetiminde önemlidir ve cilt sağlığını korumak için düzenli dermatolojik kontroller önerilir.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği Hakkında

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Dermatoloji Kliniği olarak güncel tedavi gereçleri ve yöntemleri ile hastalarımızın tüm Dermatolojik, Dermato-Alerjik, Dermato-Kozmetolojik ve Dermato-Cerrahi ihtiyaçlarını karşılamaya hazır 1 Profesör, 1 Başasistan, 10 Uzman Hekim ve  16 Araştırma görevlisi ile 24 yataklı Kliniğimizde Dermatolojinin ilgi alanındaki tüm hastalıklar (psoriazis, vitiligo, egzama çeşitleri, ürtiker, Behçet hastalığı, vb.), cinsel yolla bulaşan hastalıklar (sifiliz, gonore, siğil, genital uçuk vb.), derinin infeksiyöz hastalıkları (mantar, bakteriyel, paraziter, viral) ve deri kanserlerinin tanı, tetkik ve tedavileri yapılmaktadır. Hastanemizde Deri ve Zührevi Hastalıklar bölümümüzde F Blok F19 segment polikliniğimizde günlük rutin muayene haricinde bazı özel hastalıklar randevulu olarak öğretim üyeleri tarafından tedavi ve takip edilmektedir. 

    Bunlar;  
Özel poliklinikler;


    > Ürtiker ve diğer Allerjik Hastalıklar Polikliniği
       Ürtiker  (Kurdeşen) :  Ürtiker halk arasında kurdeşen olarak bilinen çoğunlukla 24 saat içinde kaybolan kızarıklık ve kaşıntı ile karakterize sıkça görülen bir hastalıktır.

        Anjioödem:  Genellikle dudaklar, göz kapakları gibi derin deri tabakalarında ortaya çıkan batma, yanmanın eşlik ettiği şişliklerdir.

       Yukarıda tarif edilen kurdeşen ve anjioödem benzeri bulgular kendinizde veya hastanızda var ise SALI 09.00 ile 16.00, PERŞEMBE 09.00 ile 12.00 saatleri arasında ALERJİ POLİKLİNİĞİMİZE BAŞVURABİLİRSİNİZ.
    > Psoriazis (Sedef Hastalığı) Polikliniği
    > Nevüs (Ben) Polikliniği 
    > İnflamatuar Hastalıklar (Romatolojik ve likenoid hastalıklar) Polikliniği 
    > Akne ve Kozmetik Dermatoloji Polikliniği 
    > Dermato-onkoloji Polikliniği  
    > Dermato-cerrahi Polikliniği 
    > Pediatrik Dermatoloji Polikliniği 
    > Vulva hastalıkları Polikliniği
    > Lazer Uygulamaları 
    Bölümümüzde yapılan tanı, tetkik ve tedavi işlemleri;
Küçük cerrahi müdahaleler 
Apse açma 
    İntralezyonel enjeksiyon 
    Deri biyopsisi 
    Periferal sinir blokları 
    Akne tedavisi 
    Deri ve mukoza smearleri (yayma) 
    Deri yama testi (6 seri ile Türkiye’de en kapsamlı kontakt alerji departmanı) 
    Kurdeşen tanı testleri 
    Fototerapi 
    Fotokemoterapi 
    Kriyoterapi 
    Kimyasal ve elektrokoterizasyon 
    Mantar aranması (direkt) 
    Mantar aranması ve kültür alınması 
    Paterji testi 
    Tırnak çekimi ve fenolle matrix koterizasyonu 
    Yüzeysel deri tümörlerinin çıkarılması 
    Dermotoskopi (Manuel ve bilgisayarlı) 
    Deri prick testi 
    Molluscum contagiosum ekstirpasyonu 
    Debridman ve pansuman 
    Allerji aşısı ve testleri ( Geniş seri alerji testleri )
    Besin maddeleri, buz küp ve TempTest ile deri testi,  
    Besin ve ilaçlarla provakasyon testi 
    Otolog serum testi 
    Otohemoterapi 
    Deri tipi tayini Deri PH, sebum, corneometer ve TEWL ölçümleri 
KOZMETİK UYGULAMALARI 
    -Kimyasal peeling 
    -Botulinium toksin enjeksiyonu 
    -Dolgu maddesi enjeksiyonları 
    -PRP -Rejuvenasyon amaçlı lazer uygulaması 
    -Mezoterapi 
LAZER UYGULAMALARI 
     -Cerrahi lazer uygulamaları (eksizyon, resurfacing ve rejuvenasyon amaçlı) 
    -Vasküler lezyon tedavisi amaçlı lazer uygulamaları; (eritem, telenjiektazi, varis, hemanjiyom, vasküler malformasyon…) 
    -Pigmentasyon tedavisi amaçlı lazer uygulamaları; (efelid, melazma, dövme çıkartma…) 
    -Deri gençleştirme amaçlı lazer uygulamaları; 
    
Randevu almak için 
    Rutin hasta muayenesi: Her gün sabah hastaların randevularına göre muayene sırası verilmektedir. 
    Özel poliklinik muayenesi randevuları : Spesifik poliklinikler belli gün ve saatlerde yapılmakta olup hastalar bu günlerde randevularını poliklinik sekreterliğinden poliklinik muayeneleri sonucu uzman hekimlerimizce yönlendirilerek alabilirler. 
    


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Cildiye(Dermatoloji) poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Cildiye(Dermatoloji) Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Hakkında ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir