Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları


Beyin ve Sinir Cerrahisi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Beyin ve sinir cerrahisi, beyin, omurilik, sinirler ve diğer sinir sistemi yapılarındaki hastalıkların ve bozuklukların cerrahi tedavisini kapsayan bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Beyin ve sinir cerrahları, bu alanlarda uzmanlaşmış hekimlerdir ve nörolojik rahatsızlıkların cerrahi müdahalelerle tedavi edilmesinde görev alırlar. İşte beyin ve sinir cerrahisi hakkında daha fazla bilgi:

 1. Uzmanlık Alanları: Beyin ve sinir cerrahisi, bir dizi hastalık ve durumu içerir. Bunlar arasında beyin tümörleri, beyin kanamaları, beyin anevrizmaları, omurilik yaralanmaları, sinir sıkışmaları, epilepsi, Parkinson hastalığı, trigeminal nevralji gibi durumlar yer alır.
 2. Cerrahi Müdahaleler: Beyin ve sinir cerrahları, hastalığın tipine ve şiddetine bağlı olarak çeşitli cerrahi prosedürler gerçekleştirirler. Örneğin, beyin tümörlerinin çıkarılması, anevrizmaların kapatılması, omurilik cerrahisi, sinir sıkışmalarının düzeltilmesi gibi işlemler yapabilirler.
 3. Nörolojik Görüntüleme: Beyin ve sinir cerrahisi, hastalıkların tanısında ve tedavi planının oluşturulmasında nörolojik görüntüleme yöntemlerinden yararlanır. Manyetik rezonans görüntüleme (MRG), bilgisayarlı tomografi (BT), beyin anjiyografisi gibi görüntüleme yöntemleri, cerrahların hastalıkları değerlendirmelerine yardımcı olur.
 4. Minimal İnvaziv Cerrahi: Beyin ve sinir cerrahisi, laparoskopik cerrahi gibi minimal invaziv teknikleri kullanır. Endoskopik yöntemler, stereotaktik cerrahi ve robotik cerrahi, daha küçük kesi ve daha hızlı iyileşme süreleri sağlayabilir.
 5. Cerrahi Sonrası Bakım: Beyin ve sinir cerrahisi sonrası, cerrahlar hastaların iyileşme sürecini izler ve rehabilitasyon programlarına yönlendirirler. Cerrahi sonrası bakım, yara bakımı, ağrı yönetimi, hareket ve konuşma terapisi gibi alanları kapsar.

Beyin ve sinir cerrahisi, karmaşık bir uzmanlık alanıdır ve uzmanlığını tamamlamış cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Eğer beyin veya sinir sistemiyle ilgili bir sorununuz varsa veya cerrahi müdahale gerektiren bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, bir beyin ve sinir cerrahıyla görüşmeniz önemlidir.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği Hakkında

Tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar:

 • Beynin ya da omurilik dokusunun içinden kaynaklanan veya ona dışarıdan basarak sorun oluşturan tümörlerin,
 • Beyin dokusunu ya da omuriliği besleyen damarların anevrizma (balonlaşma), arteriovenöz malformasyon, kavernom gibi rahatsızlıklarının, karotis stenozu dediğimiz boyun damarlarındaki darlıkların,
 • Doğumla birlikte olan meningomyelosel gibi sinir sisteminin oluşumu sırasında gelişen rahatsızlıkların,
 • Hidrosefali adı verilen ve kabaca beyin boşluklarındaki sıvının miktarının artışının,
 • Bel fıtığı başta olmak üzere her türlü omurga hastalıklarının,
 • Kafa ve omurilik yaralanmalarının,
 • Beyin damarlarının tıkanıklıklarının,
 • Beyin kanamalarının cerrahi tedavisi ile ilgilenir.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

3.Klinik Asistan Hekimleri
Dr. Ebubekir AKPINAR
Dr. Ozan BARUT
Dr. Yusuf KILIÇ
Dr. Muhammet BAYINDIR
Dr. Şeyma YAVUZ
Dr. Kutlu EKİZ
Dr. Kübra GEZİCİ
Dr. Gökhan ÖZTÜRK
Dr. Ferdi AFŞİN
Dr. Furkan VAROL
Dr. Sefa KAYGUSUZ
Dr. Mehmet Said ÇİL
Dr. Feras ELHATİB

ALO 182 hattını arayarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Beyin ve Sinir Cerrahisi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL


☎️ İletişim:

+90 212 909 60 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir