Ankara Etlik Şehir Hastanesi
Ankara Etlik Şehir Hastanesi

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Güncellenme Tarihi: 21.07.2023


Genel Cerrahi Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Genel cerrahi, vücudun çeşitli bölgelerindeki hastalıkların teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış bir cerrahi dalıdır. Genel cerrahi, karın boşluğu, gastrointestinal sistem, endokrin sistem, meme, cilt, yumuşak doku ve bazen göğüs ve genitoüriner sistemdeki hastalıkların cerrahi yöntemlerle tedavisini içerir. İşte genel cerrahi ile ilgili bazı önemli hastalıklar:

  1. Apandisit: Apandisit, apandiks adı verilen kör bağırsağın iltihaplanmasıdır. Semptomları arasında karın ağrısı, iştah kaybı, bulantı, kusma ve ateş bulunur. Tedavi genellikle apandiksin çıkarılmasını içerir ve acil cerrahi müdahale gerektirebilir.
  2. Safra kesesi hastalıkları: Safra kesesi, karaciğer tarafından üretilen safra depolayan bir organdır. Safra kesesi hastalıkları arasında safra taşları, safra kesesi iltihabı (kolesistit) ve safra kesesi polipleri bulunur. Tedavi genellikle safra kesesinin çıkarılması olan kolesistektomi ameliyatını içerir.
  3. İnguinal herni: İnguinal herni, karın içi organların kas veya bağ dokusunun zayıflığından kaynaklanarak kasık bölgesindeki kas ve dokuların dışarı doğru sarkmasıdır. Belirtileri arasında kasıkta şişlik, ağrı ve rahatsızlık hissi bulunur. Tedavi genellikle herni onarımı ameliyatıdır.
  4. Kolorektal kanser: Kolon veya rektumda (kalın bağırsak) oluşan kanser türüdür. Semptomları arasında bağırsak alışkanlıklarında değişiklik, kanlı dışkılama, karın ağrısı ve kilo kaybı bulunur. Tedavi genellikle kanserin yayılma derecesine bağlı olarak cerrahi çıkarılma, kemoterapi ve radyoterapiyi içerir.
  5. Tiroid hastalıkları: Tiroid bezindeki nodüller, tiroid kanseri ve tiroid bezi fonksiyonlarında anormallikler gibi tiroid hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tiroid bezinin bölümlerinin veya tamamen çıkarılması (tiroidektomi) gerekebilir.
  6. Meme hastalıkları: Meme kanseri, meme fibroadenomları, kistler ve diğer meme hastalıkları genel cerrahlar tarafından tedavi edilir. Tedavi seçenekleri arasında meme koruyucu cerrahi (lümpektomi), mastektomi (meme çıkarılması), lenf nodu çıkarılması ve rekonstrüktif cerrahi bulunur.

Bu sadece birkaç örnek olup, genel cerrahi birçok farklı hastalığı kapsar. Genel cerrahlar, tanı koymak, cerrahi müdahaleler yapmak ve hastaları takip etmek gibi görevleri yerine getirirler. Her hastalık durumu farklı olabileceğinden, doğru teşhis ve tedavi için bir genel cerraha başvurmanız önemlidir.


Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Hakkında

Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Genel Cerrahi Kliniği, hastalarına en yüksek seviyede tıbbi hizmet sunmak için tasarlandı. Kliniğimizde 144 hasta yatağı ve 32 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. İleri laparoskopik ve robotik cerrahi operasyonları yapmak için en son teknolojik ekipmanları kullanıyoruz. Uzman hekim kadromuz, cerrahi alanında uzmanlaşmış ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Kliniğimizde çalışan hekimlerin profillerini ve uzmanlık alanlarını internet sayfamız aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, diyabetik ayak konusunda tecrübeli olan Kronik Yara Kliniği ile de hizmet vermekteyiz. Diyabetik ayak tedavisinde uzmanlaşmış olan Kronik Yara Kliniğimiz, hastalarımıza en güncel ve etkili tedavi yöntemlerini sunmaktadır. Kliniğimizde uzman ekip tarafından yapılan muayeneler sonucunda hastalarımızın durumları değerlendirilmekte ve hastalara özel tedavi planları yapılarak uzuv koruyucu tedaviler ve ameliyatlar yapılmaktadır. Kliniğimiz, diyabetik ayak tedavisinde en etkili sonuçları sağlamayı ve hastalarımızın kendi topukları üzerinde yürümelerini hedeflemektedir.

Genel Cerrahi Kliniğimizde, son teknolojik cihazlarla donatılmış bir Endoskopi Ünitesi de bulunmaktadır. Endoskopi Ünitemiz, hastalarımızın konforuna ve güvenliğine öncelik veren bir yaklaşımla kurulmuştur. Ünitemizde, tanı ve tedavi amacıyla üst gastrointestinal sistem endoskopisi ve kolonoskopi yapılmaktadır. Ek olarak, endoskopik işlemler, hastalarımızın ağrısını minimum düzeyde tutarak, cerrahi girişimlerin yapılmasına da olanak tanır. Kliniğimizdeki uzman ve tecrübeli ekip, endoskopik işlemlerde en yüksek standartta hizmet sunmaktadır.

Genel Cerrahi Kliniğimizde uzman hekim ve sağlık ekibi, hastalarının iyileşme sürecini hızlandırmak ve en iyi sonuçları elde etmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Bununla birlikte, hastalarımız için en uygun tedavi yöntemlerini belirlemek için düzenli olarak araştırma ve eğitim faaliyetlerine devam ediyoruz.

Hastalarımız ve hasta yakınları için rahat ve güvenli bir ortam sunmaktayız. Ayrıca, hastalarımıza Genel Cerrahi Kliniği’mizde yapılan ameliyatlar, iyileşme süreci ve riskler hakkında ayrıntılı bilgi veriyoruz. Hastalarımız ve hasta yakınları, kliniğimize geldiklerinde neler yapılması gerektiği hakkında ayrıntılı bilgiyi ve yol tarifini internet sayfamızda bulabilirler. Son gelişmeler ve etkinlikler ile ilgili güncel bilgileri de kliniğimizin internet sayfasında ilan ediyoruz. Randevu almak isteyen hastalar veya hasta yakınları, kliniğimize başvuru yapmak için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın (https://www.mhrs.gov.tr/) internet adresinden veya 182 telefon numarasından randevu alabilirler.

Genel Cerrahi Kliniğimiz, yurt dışından gelen birçok hasta tarafından da tercih edilmektedir. Yurt dışından gelen hastalarımıza yardımcı olmak için hastanemizde tercümanlık hizmeti de verilmektedir.

Hastalarımızın ve hasta yakınlarının, kliniğimize gösterdikleri ilgi ve desteğe çok değer veriyoruz. Kliniğimize gelen hastalarımız ve hasta yakınları, tecrübelerini ve yorumlarını bizimle paylaşabilirler. Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği olarak en iyi tıbbi hizmeti sunmak için her zaman hastalarımızın yanındayız.


Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Genel Cerrahi Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Genel Cerrahi poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Ankara Etlik Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Varlık Mahallesi, Halil Sezai Erkut Caddesi Yenimahalle / Ankara


☎️ İletişim:

0312 797 00 00


📧 E-Posta
:

[email protected]

Bir önceki yazımız olan Ankara Etlik Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları başlıklı makalemizde Ankara Etlik Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktorları, Ankara Etlik Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Doktor Kadrosu ve Ankara Etlik Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir