Adana Şehir Hastanesi
Adana Şehir Hastanesi

Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Doktorları

Güncellenme Tarihi: 02.09.2023


Dahiliye(İç Hastalıkları) Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Dahiliye, tıbbın bir dalıdır ve iç hastalıkları olarak da bilinir. Dahiliye uzmanları, yetişkinlerde ortaya çıkan genel sağlık sorunları, hastalıklar ve bozukluklarla ilgilenir. Dahiliye uzmanlarına “iç hastalıkları uzmanı” veya “dahiliyeci” denir.

Dahiliye uzmanları genellikle genel tıp eğitimi aldıktan sonra iç hastalıkları konusunda uzmanlaşır. Bu uzmanlık, birçok sistemik hastalıkla ilgili geniş bir bilgi ve deneyim gerektirir. Dahiliye uzmanları, kardiyoloji (kalp hastalıkları), gastroenteroloji (sindirim sistemi hastalıkları), nefroloji (böbrek hastalıkları), pulmonoloji (solunum sistemi hastalıkları), hematoloji (kan hastalıkları), endokrinoloji (hormonal bozukluklar), romatoloji (romatizmal hastalıklar), enfeksiyon hastalıkları gibi çeşitli alt uzmanlık alanlarında çalışabilirler.

Dahiliye uzmanları, hastaların sağlık durumlarını değerlendirmek, teşhis koymak ve tedavi etmek için fizik muayene, laboratuvar testleri, görüntüleme yöntemleri ve diğer tanısal araçları kullanır. Ayrıca, kronik hastalıkların yönetimi, genel sağlık kontrolü, aşılar ve sağlık danışmanlığı gibi konularda da hizmet verirler.

Dahiliye uzmanları, birinci basamak sağlık hizmetlerinde de sıkça yer alır ve hasta yönlendirmeleri ile birçok farklı uzmana yönlendirme yapabilirler. Aynı zamanda hastalığın ilerlemesi ve komplikasyon riskini azaltmak için erken teşhis ve önleme stratejileri geliştirmede önemli bir rol oynarlar.

Dahiliye, tıp biliminde geniş bir alandır ve iç hastalıklarıyla ilgili pek çok farklı durumu kapsar. Bu nedenle, dahiliye uzmanlarının çok yönlü bir bilgiye sahip olmaları ve tıbbın diğer uzmanlık alanlarıyla işbirliği yapabilmeleri önemlidir.


Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği Hakkında

Kliniğimiz, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 1995 tarihinden beri uzmanlık eğitimi vermiş olup 19 Eylül 2017 tarihinden itibaren Adana Şehir Hastanesinde eğitim vermeye devam etmektedir. Hastalara yatış yapılarak hizmet verilen servisimiz hastanenin D blok 7. katında bulunmaktadır. Servisimizde 56 yatak bulunmaktadır. Kliniğimize bağlı olarak Genel Dahiliye  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Romatoloji  , Nefroloji , Hematoloji  , İmmunoloji dallarında poliklinik hizmeti verilmektedir. Polikliniklerimiz hastanemizin D blok zemin katında yer almaktadır. Hastanemiz Genel Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi (3. basamak)  İç Hastalıkları Kliniği sorumluluğunda hizmet vermekte olup 10’ar yataklı 2 adet yoğun bakım  ünitemiz D blok 2. katta bulunmaktadır.
Kliniğimizde ve kliniğimize bağlı dahiliye yoğun bakım ünitesinde gündüz ve gece hemşirelik hizmetlerini eksiksiz olacak şekilde yerine getirmek için yeterli sayıda hemşire bulunmaktadır.


Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Dahiliye(İç Hastalıkları) poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Adana Şehir Hastanesi Dahiliye(İç Hastalıkları) Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No: 1 Yüreğir/ADANA


☎️ İletişim:

0 322 455 90 00


📧 E-Posta
:

e-Posta : [email protected]
PTT KEP adresimiz:[email protected]

Bir önceki yazımız olan Adana Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları başlıklı makalemizde Adana Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Adana Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Doktor Kadrosu ve Adana Şehir Hastanesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir