Adana Şehir Hastanesi
Adana Şehir Hastanesi

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Doktorları

Güncellenme Tarihi: 01.09.2023


Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Çocuk enfeksiyon hastalıkları, çocuklarda görülen enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmaların (virüsler, bakteriler, mantarlar, parazitler) sebep olduğu hastalıkları içeren bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, çocuklarda enfeksiyonların teşhisini yapar, tedavi eder ve enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü için önlemler alır. İşte çocuk enfeksiyon hastalıkları hakkında daha fazla bilgi:

  1. İnfluenza (Grip): Grip, çocuklarda sık görülen bir enfeksiyon hastalığıdır. Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, grip virüsünün neden olduğu semptomları değerlendirir, teşhis koyar ve uygun tedavi yöntemlerini önerir. Ayrıca, grip aşısı gibi önleyici önlemleri de önerirler.
  2. Solunum Yolu Enfeksiyonları: Çocuklar solunum yolu enfeksiyonlarına (örneğin, üst solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, pnömoni) yatkındır. Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, semptomları değerlendirir, uygun teşhis testlerini yapar ve antibiyotikler veya diğer tedavi yöntemleriyle enfeksiyonu kontrol altına alır.
  3. İdrar Yolu Enfeksiyonları: İdrar yolu enfeksiyonları, çocuklarda sık görülen enfeksiyonlardır. Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, idrar yolu enfeksiyonlarının semptomlarını değerlendirir, idrar testleri yapar ve uygun antibiyotik tedavisini reçete eder.
  4. Bağırsak Enfeksiyonları: Bağırsak enfeksiyonları, çocuklarda ishal, kusma, karın ağrısı gibi semptomlara neden olabilir. Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, bağırsak enfeksiyonlarının etkenini belirler, semptomları kontrol altına alır ve hidrasyonun sağlanması gibi destekleyici tedaviler uygular.
  5. Çocuklarda İmmünizasyon: Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, çocukların yaşlarına ve sağlık durumlarına göre uygun immünizasyon takvimini belirler. Bu takvimde yer alan aşılar, çocukları birçok enfeksiyon hastalığına karşı korur ve salgınların önlenmesine yardımcı olur.

Çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanları, enfeksiyonların teşhisini yapar, uygun tedavi yöntemlerini önerir ve enfeksiyonların yayılmasını önlemek için hijyen önlemleri konusunda ebeveynlere rehberlik ederler. Ayrıca, araştırmalar yapar, enfeksiyonların epidemiyolojisini takip eder ve sağlık politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunurlar.


Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Polikliniği Hakkında


Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Kliniğinde kaliteli hizmet anlayışı ve güler yüzlü çalışanlanlarıyla hastalara hizmet vermektedir.

Çocuk Enfeksiyon Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

ALO 182 hattını arayarak Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Uzmanlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Çocuk Enfeksiyon poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.

Müracaatlar, mutlaka hastaya ait kimlik bilgilerinin yer aldığı resmi ve resimli belge ile yapılmalıdır.
Hasta, “Hekim Seçme Hakkına” sahiptir. Hekim Aylık Çalışma Listeleri, tüm polikliniklerde ve ilgili web sayfasında bulunmaktadır.

Kuruma başvuran hastalara hizmete erişimi kolaylaştırmak amacıyla görevlendiril­miş Karşılama, Danışma ve Yönlendirme Personelleri yardımcı olmaktadır.


Adana Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No: 1 Yüreğir/ADANA


☎️ İletişim:

0 322 455 90 00


📧 E-Posta
:

e-Posta : [email protected]
PTT KEP adresimiz:[email protected]

Bir önceki yazımız olan Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları başlıklı makalemizde Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği Doktor Kadrosu ve Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği Hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir